Polecane

Nav
carrefour
CarrefourWażna za 22 dni
obi
OBIWażna od dzisiaj
lidl
LidlWażna od 2018-12-17
intermarche super
Intermarche SuperWażna za 1 dni
agata
Agata Ważna za 2 dni
leroy merlin
Leroy MerlinWażna za 15 dni
polomarket
POLOmarketWażna od dzisiaj
norauto
NorautoWażna za 6 dni
media expert
Media ExpertWażna za 8 dni
maxi zoo
Maxi ZOOWażna od dzisiaj
bonprix
BonPrixWażna za 8 dni
tesco supermarket
Tesco SupermarketWażna od jutra
selgros cash&carry
Selgros Cash&CarryWażna od 2018-12-17
Nav
Cover

Na tym sprzęcie wydrukujesz piękne zdjęcia

Zdjęcia drukowane za pośrednictwem studia fotograficznego zawsze wyglądają pięknie. Jeśli nie potrafisz uzyskać równie dobrego efektu, spróbuj dobrać odpowiedni sprzęt. Nie zapominaj, że bardzo dużo zależy od rodzaju wykorzystywanego papieru i posiadanej drukarki.

Atrament czy laser?

Jeśli chcesz zakupić drukarkę "pod drukowanie zdjęć" nie zapominaj, że w urządzeniach laserowych za nakładanie barw odpowiada specjalny proszek. Jego struktura i właściwości sprawiają, że efekt mieszania się poszczególnych barw nigdy nie będzie tak dobry, jak w przypadku tuszu. W efekcie pogubisz sporo detali a przecież nie o to chodzi...

Sześć kolorów to podstawa!

Jeśli szukasz drukarki do drukowania zdjęć, koniecznie weź pod uwagę urządzenia obsługujące sześć kolorów jednocześnie. Większa liczba kolorów to większa liczba kombinacji a to przedkłada się na wzrost ilości barw widocznych na zdjęciu i tym samym - bardziej realistyczny obraz. 

Sterowniki XXI wieku

Tradycyjna drukarka nie posiadała możliwości regulacji ilości emitowanego tuszu. Takiej funkcji nie posiada również drukarka laserowa. Nowoczesne drukarki atramentowe posiadają jednak taką opcję. Jest ona dostępna w formie zaawansowanego sterownika, który pozwala nie tylko dozować odpowiednią ilość tuszu wprost na papier, ale też regulować ilość poszczególnych barw składowych.

A co z kopiowaniem?

Jeśli chcesz kopiować zdjęcia za pomocą drukarki, lepiej wybierz do tego celu drukarkę atramentową. Zwykła drukarka laserowa ze skanerem nie da Ci takich efektów, nawet jeśli wybierzesz najwyższe możliwe DPI.

Obserwuj nas