Polecane gazetkiWielkanoc - promocje
S3 05 06 artykul okazjum 9

Na tym sprzęcie wydrukujesz piękne zdjęcia

Zdjęcia drukowane za pośrednictwem studia fotograficznego zawsze wyglądają pięknie. Jeśli nie potrafisz uzyskać równie dobrego efektu, spróbuj dobrać odpowiedni sprzęt. Nie zapominaj, że bardzo dużo zależy od rodzaju wykorzystywanego papieru i posiadanej drukarki.

Atrament czy laser?

Jeśli chcesz zakupić drukarkę "pod drukowanie zdjęć" nie zapominaj, że w urządzeniach laserowych za nakładanie barw odpowiada specjalny proszek. Jego struktura i właściwości sprawiają, że efekt mieszania się poszczególnych barw nigdy nie będzie tak dobry, jak w przypadku tuszu. W efekcie pogubisz sporo detali a przecież nie o to chodzi...

Sześć kolorów to podstawa!

Jeśli szukasz drukarki do drukowania zdjęć, koniecznie weź pod uwagę urządzenia obsługujące sześć kolorów jednocześnie. Większa liczba kolorów to większa liczba kombinacji a to przedkłada się na wzrost ilości barw widocznych na zdjęciu i tym samym - bardziej realistyczny obraz. 

Sterowniki XXI wieku

Tradycyjna drukarka nie posiadała możliwości regulacji ilości emitowanego tuszu. Takiej funkcji nie posiada również drukarka laserowa. Nowoczesne drukarki atramentowe posiadają jednak taką opcję. Jest ona dostępna w formie zaawansowanego sterownika, który pozwala nie tylko dozować odpowiednią ilość tuszu wprost na papier, ale też regulować ilość poszczególnych barw składowych.

A co z kopiowaniem?

Jeśli chcesz kopiować zdjęcia za pomocą drukarki, lepiej wybierz do tego celu drukarkę atramentową. Zwykła drukarka laserowa ze skanerem nie da Ci takich efektów, nawet jeśli wybierzesz najwyższe możliwe DPI.

Obserwuj nas
Komentarze
Nasz Serwis korzysta z plików cookies, aby ułatwić Użytkownikom przeglądanie naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli Użytkownik nie ma zablokowanej opcji zapisywania tych plików, to zgadza się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Użytkownik może samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w regulaminie.