Polecane

Nav
castorama
Castoramado końca 7 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 2 dni
lidl
LidlOstatni dzień promocji!
carrefour
Carrefourdo końca 6 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 1 dzień
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 9 dni
agata
Agata Ostatni dzień promocji!
jula
Julado końca 9 dni
media expert
Media Expertdo końca 10 dni
tesco hipermarket
Tesco Hipermarketdo końca 3 dni
norauto
Norautodo końca 10 dni
bonprix
BonPrixdo końca 156 dni
komfort łazienki
Komfort Łazienkido końca 21 dni
Nav
Cover

Na ratunek włosom, czyli domowe i naturalne maseczki

Warto pamiętać, że włos to przede wszystkim przydatek, którego macierz znajduje się głęboko w warstwie skóry właściwej. W wielu przypadkach problemy ze zdrowiem naszych włosów mogą być spowodowane problemami ze skórą głowy, zaburzeniami hormonalnymi lub naszą zewnętrzną szkodliwą ingerencją. Chcąc uchronić włosy przed dodatkowym krzywdzącym działaniem parabenów i silikonów znajdujących się w sklepowych produktach pielęgnacyjnych, warto przyjrzeć się bliżej zbawiennemu wpływowi naturalnych maseczek do włosów.

 

Naturalnie zdrowo!

 

Domowe maseczki to najlepszy sposób na tanią i szybką regenerację uszkodzonych włosów. Matowe, suche i pozbawione swojego naturalnego blasku włosy potrzebują szczególnej uwagi - tutaj na ratunek ruszyć mogą już tylko w pełni naturalne, pełne witamin i potrzebnych minerałów składniki. Skuteczna pielęgnacja włosów to bardzo szeroki temat, który wymaga dość szczegółowego zgłębiania swojej wiedzy w zakresie dermatologii i kosmetologii. Jest jednak kilka prostych zasad, które wydadzą się jasne i proste także kobietom, które dopiero rozpoczynają swoją walkę o zdrowe i gęste włosy.

 

Przede wszystkim należy pamiętać, że nie ma nic lepszego niż substancje, jakie ofiaruje nam matka natura - w wielu produktach naturalnego pochodzenia znajdziemy wszystko, czego najbardziej potrzebują nasze włosy i skóra głowy. Dzięki temu, wybierając najbardziej dopasowane do kondycji naszego skalpu składniki, będziemy mogli stworzyć idealną naturalną maskę, która po dłuższym czasie uczyni prawdziwe cuda.

 

Najbardziej sprawdzone naturalne maseczki do włosów

 

Najbardziej sprawdzona naturalna maska dla włosów pozbawionych blasku to taka, w której skład wchodzi świeże awokado i mleczko kokosowe. Takie połączenie dostarczy do nawet najbardziej zniszczonych i porowatych włosów ponad 20 niezbędnych substancji odżywczych, w tym witaminy A, B, C i E. Przygotowanie maski okaże się też banalnie proste - wystarczy rozgnieść dojrzałe awokado widelcem i wymieszać z mleczkiem kokosowym w takiej proporcji, aby masa przypominała szampon. Tak przygotowany preparat należy trzymać na włosach około 20 minut i zmyć go ciepłą wodą.

 

Bardzo przesuszone i widocznie uszkodzone włosy będą potrzebowały maski naturalnej, która silniej zadziała na ich strukturę i skórę głowy. Strzałem w dziesiątkę okaże się miodowa maska do włosów, składająca się z naturalnego miodu, oliwy z oliwek i maślanki. Tzw. miodowanie ma na celu dogłębne nawilżenie włosa, wygładzenie jego powierzchni oraz nadanie im puszystości. Po wymieszaniu składników należy maskę nałożyć na włosy na około godzinę czasu. Jeżeli konsystencja okaże się zbyt płynna, można ją zagęścić odrobiną mąki!

 

Naturalne maski do włosów zniszczonych stanowią idealne remedium na problemy każdej kobiety. Chcąc uchronić swoje włosy przed szkodliwym wpływem chemicznych zabiegów upiększających, promieniowania UV, a także skrajnych warunków pogodowych, warto poświęcić skórze głowy chwilę czasu chociaż raz w tygodniu. Wysiłek włożony w wykonanie maseczki będzie znikomy, a efekty niebywałe!

Obserwuj nas
Zobacz także