Nav
lidl
LidlOstatni dzień promocji!
rossmann
Rossmanndo końca 9 dni
aldi
Aldido końca 4 dni
gama
GamaWażna od jutra
kakto.pl
Kakto.pldo końca 25 dni
aldi
Aldido końca 4 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 27 dni
biedronka
Biedronkado końca 4 dni
dino
Dinodo końca 6 dni
media markt
Media Marktdo końca 18 dni
euro sklep
Euro Sklepdo końca 6 dni
dino
Dinodo końca 4 dni
delikatesy centrum
Delikatesy CentrumOstatni dzień promocji!
hebe
Hebedo końca 7 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Meble do salonu – warto kupować stacjonarnie czy w sklepach internetowych?

Chcesz kupić nowe wyposażenie do swojego domu lub mieszkania? Przed Tobą trudny wybór. Obecnie na rynku funkcjonuje mnóstwo sklepów meblowych. Część z nich działa w tradycyjnej, stacjonarnej formie. Pozostałe, to sklepy internetowe. Którą opcję wybrać? Sprawdź, jakie zalety i wady mają oba rozwiązania.
Cover
materiały sponsora - źródło: freepik

Gdzie kupić meble do salonu? Sklepy stacjonarne vs. internetowe

Jeszcze dwie dekady temu, po wyposażenie domu, trzeba było wybrać się do sklepu stacjonarnego, gdzie czekało na nas kilka zestawów meblowych. Dzisiaj, mamy do wyboru nie tylko wiele sklepów stacjonarnych, lecz także mnóstwo sklepów online. Zazwyczaj te drugie, dysponują znacznie większym i bardziej rozbudowanym asortymentem. Zwolennicy marketów stacjonarnych, podkreślają jednak, że jest to najlepsza opcja, ponieważ pozwala zapoznać się z towarem: dotknąć tkanin i przetestować wygodę mebli. Jaka jest więc prawda – który rodzaj sklepów jest lepszy? Wszystko zależy od preferencji.

Kiedy jedni wolą obejrzeć meble na miejscu i nie wyobrażają sobie zamawiania elementów wyposażenia w ciemno, inni zdecydowanie preferują kupowanie w sieci. Jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy.

Meble do salonu w sklepie internetowym – czy to dobre rozwiązanie?

Główną zaletą internetowych sklepów meblowych jest to, że oferują ogromny asortyment. Mowa tutaj zarówno o dużej liczbie mebli, jak i rozbudowanej gamie kolorystycznej. Możesz godzinami przeglądać strony z kanapami, stolikami kawowymi czy meblościankami. Co więcej, z oferty sklepów internetowych można korzystać o każdej porze. Jesteś nocnym markiem i najlepiej funkcjonuje Ci się w godzinach wieczornych? Zasiądź wygodnie przed komputerem i przeglądaj dostępne elementy wyposażenia. Sklepy online są otwarte dla Ciebie 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. Jeśli jesteś osobą niezdecydowaną, stacjonarne sklepy musiałbyś odwiedzić kilkakrotnie i spędzić w nim długie godziny. To niewygodne i bardzo czasochłonne rozwiązanie.

Na korzyść sklepów meblowych online przemawiają również niskie ceny. Zazwyczaj są dużo korzystniejsze niż w marketach stacjonarnych. Ponadto produkty dostępne na stronach sklepów są bardzo dobrze opisane. Możesz na spokojnie zapoznać się z dokładną specyfikacją produktów i zdecydować na najlepszą opcję dla siebie. Jedyną wadą sklepów online jest oczywiście fakt, że nie da się dotknąć mebli przez internet, usiąść na nich czy przetestować. Możesz jedynie zamówić próbnik tkanin, aby wybrać wymarzoną, miękką w dotyku tkaninę na sofę czy fotele.

Sklepy stacjonarne – czy są lepsze od internetowych?

Stacjonarne sklepy meblowe, nigdy nie będą oferować tak dużej liczby produktów, jak internetowe. Ogranicza je powierzchnia hali. Nawet jeśli sklep byłby ogromny, klient musiałby zrobić kilka kilometrów, aby zapoznać się z dostępnym towarem. W tym czasie z pewnością zmęczyłby się i zrezygnował z zakupów. Sklepy stacjonarne mają zazwyczaj wyższe ceny niż markety internetowe, co dla większości klientów może być zniechęcające. Wadą tej opcji są także ograniczone godziny otwarcia. W tym przypadku nie ma możliwości odwiedzenia sklepu o dowolnym czasie w ciągu dnia i nocy. 

Jeśli chodzi o zalety stacjonarnych sklepów meblowych, z pewnością należy wymienić możliwość dotknięcia mebli, zobaczenia ich na żywo. Jeśli wybierasz meble do salonu, na pewno chciałbyś usiąść na wybranej kanapie czy fotelu. Nie wiesz, jak urządzić pokój dzienny? W wielu sklepach stacjonarnych możesz skorzystać z porad obsługi. Niestety nie zawsze pracownicy są pomocni. Zwykle ich pomoc kończy się na przytoczeniu zalet i funkcji danych mebli.

Internetowe czy stacjonarne sklepy meblowe?

Nie wiesz, gdzie kupić meble do salonu? Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Zacznij od przeglądania oferty sklepów online. Jeśli w trakcie poszukiwań stwierdzisz, że nie jest to opcja dla Ciebie, możesz wybrać się na zakupy do sklepu stacjonarnego. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu, porównaj ceny. Może okazać się, że wybrane umeblowanie jest znacznie bardziej opłacalne online.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama