Nav
lidl
LidlWażna za 7 dni
żabka
Żabkado końca 8 dni
aldi
Aldido końca 5 dni
carrefour
CarrefourWażna od jutra
netto
NettoWażna za 3 dni
rossmann
Rossmanndo końca 9 dni
media markt
Media Marktdo końca 22 dni
aldi
Aldido końca 5 dni
biedronka
Biedronkado końca 21 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 22 dni
action
Actiondo końca 1 dzień
sephora
Sephorado końca 22 dni
delikatesy centrum
Delikatesy CentrumWażna za 3 dni
dino
Dinodo końca 1 dzień
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Materace antyalergiczne - jak wybrać odpowiedni?

Aby zapewnić alergikowi jak najlepsze warunki odpoczynku, bardzo ważną kwestią jest dopasowanie materaca do potrzeb danej osoby. W niektórych rodzajach materacy bardziej rozwijają się bakterie oraz grzyby. Mają one także gorszą cyrkulację powietrza, co prowadzi do gorszego odprowadzania wilgoci. Warto więc wiedzieć, o czym pamiętać i na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy model materaca dla alergika.
Cover
Rodzaje materacy antyalergicznych 

Rodzaje materacy antyalergicznych 

Na rynku dostępne jest kilka rodzajów materacy przeznaczonych dla alergików. Każdy z nich wyróżnia się innymi cechami. 

  • Pierwszym rozwiązaniem jest materac antyalergiczny lateksowy. Decydując się na jego zakup, trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na skład. Większość modeli jest wykonanych z mieszanki lateksu naturalnego oraz syntetycznego. Oczywiście dla alergików lepiej się sprawdzi lateks naturalny. Dobrze także, żeby materac miał specjalne nacięcia, które skutecznie pomogą poprawić wentylację, a także zapobiegną gromadzeniu się wilgoci. Produkty tego typu znajdują się w ofercie marki Hilding, warto np. zwrócić uwagę na materace 140x200 lub popularny materac Step.
  • Kolejnym rozwiązaniem jest materac piankowy. Wykonuje się go z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Pianka ma charakterystyczną strukturę, dzięki czemu przepuszcza powietrze. Materace mają też dodatkowy system wentylacyjny, dzięki czemu cyrkulacja powietrza jest jeszcze lepsza. Rozwiązania te sprawiają, że zachowuje się odpowiednią temperaturę powietrza, a także znacznie ogranicza namnażanie bakterii i grzybów. 
  • Inną możliwością jest specjalny materac antyalergiczny posiadający specjalny pokrowiec. Sprawdza się on bardzo dobrze, w przypadku osób, które cierpią na alergie skórne. Sam materac także powinien być wykonany z bezpiecznych materiałów, jednak to właśnie pokrowiec ma największe znaczenie. 

rodzaje materaców

Dlaczego warto postawić na materac antyalergiczne?

Wybór materacy antyalergicznych ma bardzo duże znaczenie i wpływa niezwykle pozytywnie na komfort wypoczynku alergików. Przede wszystkim dzięki specjalnej budowie zmniejsza on ryzyko wystąpienia różnych reakcji alergicznych, a także chorób skóry.

 

Materace antyalergiczne to bardzo dobra propozycja dla dzieci, które po prostu mają delikatniejszą skórę, przez co łatwiej o wszelkie podrażnienia. Kolejną zaletą takich materacy jest duża trwałość. Produkty tego typu są bardzo wytrzymałe, można mieć pewność, że w nienaruszonym stanie wytrzymają przez bardzo długo czas. Bardzo często takie modele dodatkowo są bardzo zdrowe dla kręgosłupa i zapewniają mu właściwe podparcie. 

Materace antyalergiczne to bardzo popularne produkty, które pozytywnie wpływają na stan zdrowia. Dzięki swojej wyjątkowej budowie, zapobiegają namnażaniu się bakterii i grzybów, a także zapewniają idealną cyrkulację powietrza. Na rynku dostępne jest bardzo dużo modeli tego typu. Dokonując zakupów, należy zwrócić uwagę na cechy poszczególnych produktów, aby mieć pewność, że sprawdzą się one dobrze i będą dobrze dopasowane do danych problemów alergicznych. Idealnie dobrane materace z pewnością poprawią stan zdrowia, a także komfort odpoczynku. Bardzo często to właśnie źle przygotowane miejsce do spania jest odpowiedzialne za wiele objawów i problemów zdrowotnych, ponieważ łóżko jest największym siedliskiem bakterii. 

jaki materac wybrać

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama