Nav
lidl
Lidldo końca 1 dzień
rossmann
Rossmanndo końca 6 dni
aldi
Aldido końca 1 dzień
hebe
Hebedo końca 5 dni
nkd
NKDdo końca 6 dni
aldi
Aldido końca 1 dzień
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 3 dni
biedronka
BiedronkaWażna za 3 dni
kakadu
Kakadudo końca 5 dni
media markt
Media Marktdo końca 21 dni
action
Actiondo końca 4 dni
dino
Dinodo końca 4 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 5 dni
ccc
CCCdo końca 21 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Maksymalna ochrona smartfona – jak zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem?

W dzisiejszych czasach chyba już nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. Przy tak dużej eksploatacji smartfon jest jednak mocno narażony na uszkodzenie każdego dnia pod wpływem upadku czy zarysowania. Swój telefon warto więc zabezpieczyć od razu po zakupie, by uniknąć potrzeby naprawy lub wymiany poszczególnych części. W jakie elementy zabezpieczające telefon warto więc zainwestować?
Cover

Szkło hartowane lub folia dla ochrony ekranu

Jednym z najbardziej wrażliwych i podatnych na uszkodzenie części telefonu jest jego ekran. Często wystarczy bowiem chwila nieuwagi, upadek z niewielkiej wysokości czy kontakt z ostrym przedmiotem, a ekran może się zarysować lub nawet popękać. Jednym z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia smartfona przed uszkodzeniem będzie zainwestowanie w szkło hartowane na telefon. W przeciwieństwie do zwykłej szklanej powłoki szkło hartowane wyróżnia się dużą wytrzymałością i trwałością, dzięki czemu zapewnia skuteczną ochronę ekranu telefonu przed stłuczeniem czy zarysowaniem. Alternatywą dla szkła hartowanego może być folia ochronna. Będzie ona znacznie cieńsza i tańsza niż szkło, przez co nie jest w stanie zapewnić tak mocnego zabezpieczenia. W obu przypadkach komfort użytkowania ekranu smartfona będzie jednak zależny od montażu szkła i folii. W tym celu warto więc wybrać się do profesjonalnego punktu – niejeden sklep GSM oferuje bowiem usługi zakładania i wymiany szkła hartowanego na dowolnym smartfonie za drobną opłatą. W ten sposób można mieć pewność, że powłoka została zamontowana prawidłowo i nie będzie utrudniać korzystania z funkcji telefonu.

szkło hartowane iphone 14

Nietuzinkowy wygląd i skuteczna ochrona dzięki etui

Dla zabezpieczenia smartfona przed uszkodzeniem niezbędne będzie nie tylko szkło hartowane czy folia ochronna, ale również dodatkowa obudowa. Etui na telefon są dostępne w różnorodnych kolorach i wzorach w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych, dzięki czemu każdy może wybrać obudowę dopasowaną do swoich potrzeb i upodobań. Ponadto, obudowy dostępne są w różnych wersjach – użytkownicy mogą wybierać spośród modeli bez zamykania lub z dodatkową klapką. Zamykane etui na telefon zapewnia kompleksową ochronę smartfona z przodu i z tyłu przed uszkodzeniem, zalaniem i zarysowaniem. Ponadto, zastosowanie obudowy to doskonały sposób na to, by wyróżnić się z tłumu i nadać swojemu telefonowi osobistego charakteru. W wielu przypadkach użytkownicy mają bowiem możliwość umieszczenia na swoim etui dowolnego napisu lub nadruku, a nawet zdjęcia. Dzięki temu telefon w etui staje się nie tylko przydatnym narzędziem, ale również stylowym dodatkiem. Dużą zaletą montażu etui na telefon jest również kwestia wygody – smartfon w zamykanej obudowie jest bowiem skutecznie zabezpieczony przed zabrudzeniem i zakurzeniem, a dodatkowo na ekranie nie odciskają się tak mocno tłuste czy brudne palce. W związku z tym telefon wygląda estetyczniej i działa znacznie sprawniej.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama