Nav
lidl
LidlWażna za 6 dni
rossmann
Rossmanndo końca 2 dni
sklep polski
Sklep Polskido końca 12 dni
żabka
ŻabkaOstatni dzień promocji!
kakto.pl
Kakto.plWażna za 3 dni
selgros cash&carry
Selgros Cash&CarryWażna za 2 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 5 dni
biedronka
Biedronkado końca 15 dni
neopunkt
NEOPUNKTdo końca 2 dni
media markt
Media Marktdo końca 2 dni
action
ActionOstatni dzień promocji!
dino
DinoOstatni dzień promocji!
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 5 dni
hebe
Hebedo końca 8 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Literackie hity, które sprawdzą się jako prezent dla chłopaka

Poszukiwanie prezentu dla chłopaka nie musi być karkołomnym zadaniem, jeśli jest on miłośnikiem dobrej literatury i pochłania przemysłowe ilości książek, stawiając przede wszystkim na jakość. Wśród bestsellerów z ostatnich miesięcy znajduje się sporo zróżnicowanych pozycji, spośród których z powodzeniem można wybrać książki dopasowane do indywidualnych potrzeb różnych czytelników. Na które z nich warto zwrócić uwagę?
Cover
adobe stock

"Terry Pratchett: Życie z przypisami. Oficjalna biografia" Roba Wilkinsa

To pozycja obowiązkowa dla miłośników twórczości Terry'ego Pratchetta, który przez lata był najlepiej sprzedającym się pisarzem brytyjskim, a zdetronizowała go dopiero autorka serii o Harrym Potterze. Jego cykl kilkudziesięciu powieści ze Świata Dysku to dowód na to, że fantastyka może skrzyć się nie tylko ponadprzeciętną inteligencją, ale i zabójczym poczuciem humoru. Biografia pisarza jest o tyle ciekawa, że napisana przez jego wieloletniego przyjaciela i sekretarza. Mało kto znał Pratchetta tak, jak Rob Wilkins, i nie da się ukryć, że panów łączyło również nietuzinkowe poczucie humoru. Jeśli ktoś musiał przerywać czytanie książek brytyjskiego mistrza wskutek niepohamowanych ataków śmiechu, to istnieje duża szansa, że podobnie będzie i tym razem.

"Chłopki. Opowieść o naszych babkach" Joanny Kuciel-Frydryszak

Bestsellery książkowe w ramach prezentu dla chłopaka nie muszą wcale być typowo "męskimi" publikacjami. Jeśli bowiem interesuje się on historią Polski, to ta publikacja z całą pewnością jest warta uwagi. O ile "Chłopi" Kamila Janickiego skupiali się na całym zjawisku tej warstwy społecznej, o tyle w tym wypadku autorka skupia się przede wszystkim na losach kobiet mieszkających na wsiach na przełomie XIX i XX wieku. To doskonała okazja, żeby zapewnić sobie wyjątkowo ciekawą lekcję historii, ale i zauważyć wiele zależności wynikających z tamtych czasów, które do dzisiaj rezonują w społeczeństwie. 

"Kukułcze jajo. Saga o Fjallbace. Tom 11" Camilli Läckberg

Kolejna część jednej z najsłynniejszych skandynawskich serii kryminalnych potwierdza kunszt autorki i ugruntowuje jej pozycje w świecie literatury. O książkach Camilli Läckberg napisano już wiele, a na przestrzeni lat czytelnicy przywykli do tego, że niemal automatycznie trafiają one na półki z bestsellerami. Autorka zaprasza czytelników do słynnej Fjallbaki, gdzie w krótkim czasie zamordowano dwóch artystów. Wszystko wskazuje na to, że ich zgony nie są ze sobą powiązane, ale śledczy odkrywają związek ze sprawą sprzed wielu dekad. Powieść wciąga od pierwszych stron i pozwala czytelnikom przeżyć chwile grozy o tyle przyjemne, że rozgrywające się wyłącznie na kartach powieści.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama