Cover

Lista zadań do wykonania przed Świętami

1. Sporządź listę prezentów - wypisz listę osób, którym w tym roku kupujesz prezenty. Zapisz kilka propozycji upominków i co najważniejsze zaplanuj budżet. Warto listę prezentów przygotować wcześniej, ponieważ większe sklepy już w listopadzie kuszą promocjami, organizowane są np. weekendowe akcje zniżkowe. Gdy skompletujemy prezenty wcześniej będziemy mieć o jeden obowiązek mniej i co najważniejsze więcej czasu ma inne czynności związane z przygotowaniem do Świąt. 

Co jakiś czas LIDL wprowadza do sprzedaży produkty firmy Witchen. 6 grudnia będziemy mogli kupić portfele, rękawiczki oraz paski w okazyjnych cenach. Produkty idealne na prezent pod choinkę.

Prezenty dla dzieci możemy szukać np. w Tchibo. Od 1 grudnia dostępne będą następujące produkty:

 

 

Tchibo prezenty

Tchibo prezenty

Gdy skompletujemy prezenty dla naszych najbliższych, zadbajmy o to, by je ładnie zapakować. Ja dużo czasu poświęcam na to, by każdy z prezentów zapakować w oryginalny sposób. Papiery do pakowania i wstążki, torebki na prezenty znajdziemy w następujących sklepach:

 

 

 

2. Zaplanuj świąteczne menu i sporządź listę wypieków, które wykonasz na nadchodzące święta. Przejrzyj foremki, przybory do pieczenia,  być może niektóre z nich należy wymienić. Nowe znajdziesz w tym tygodniu w następujących sklepach:

http://lidl.okazjum.pl/

 

 

 

 

Foremki w Lidlu

Leclerc foremki

 

Popularnymi potrawami, które goszczą na naszych stołach w Wigilię są

- karp lub alternatywny łosoś,

Kulinarne inspiracje oraz przepisy na potrawy świąteczne znajdziemy w TESCO MAGAZYN

W tym tygodniu w promocyjnej cenie znajdziemy karpia w Carreour oraz Tesco:

 

- wypieki: pierniki, strucla makowa.

Przepis na pierniki znajdziemy w najnowszej gazetce TESCO MAGAZYN

3. Na początku Grudnia zadbaj o świąteczne dekoracje w domu, a jeśli mieszkasz w domku możesz również udekorować plac przed nim. Czasem wystarczy zmienić poduszki dekoracyjne, kupić nowy ciepły koc, zawiesić girlandę nad kominkiem, kupić ładne świeczki i wiele innych. Przed domem warto postawić świecące renifery, które będą atrakcją zarówno dla dzieci jak i dorosłych, zawiesić lampki na dachu domu, powiesić wieniec na drzwiach, a nawet zmienić wycieraczkę wejściową na nową. Inspiracje znajdziemy w następujących sklepach:

Netto poduszki

Girlanda

 

Dekoracji świątecznych szukajmy równieżw IKEI, Agata Meble, Black Red White.

4. Porządki, czyli najmniej lubiana przez nas czynność, ale trzeba je wykonać i przygotować nasz dom na nadchodzące Święta. W następnym poście podzielę się z Wami harmonogramem sprzątania, czyli listą czynności, miejsc, które musimy posprzątać. Mam nadzieję, że pomogę Wam zorganizować czas i dzięki temu zdążymy ze wszystkim.

Teraz proponuję zakup środków czystości, by przygotować się na grudniowe porządki.

Piotr i Paweł środki czystości

Lidl

 

5. Dekoracja stołu

Gdy już powyższe 4 punkty zrealizuje czas pomyśleć o dekoracji stołu - nowej zastawie, bieżnikach, świeczkach. Zróbmy wszystko, by nasz stół prezentował się wyjątkowo, by zachwycił naszych najbliższych.

 

Zaplanujmy dobrze czas, który pozostał nam do Świąt. Zaangażujmy w przygotowania całą rodzinę, wtedy szybciej wykonamy wszystkie zadania i więcej czasu zostanie nam na spędzanie wspólnych chwil.

Obserwuj nas