Polecane

Nav
polomarket
POLOmarketdo końca 3 dni
lidl
LidlOstatni dzień promocji!
carrefour
CarrefourOstatni dzień promocji!
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 17 dni
ikea
IKEAdo końca 314 dni
cersanit
Cersanitdo końca 40 dni
carrefour
Carrefourdo końca 8 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 2 dni
norauto
Norautodo końca 9 dni
castorama
Castoramado końca 1 dzień
agata
Agata Ostatni dzień promocji!
media expert
Media Expertdo końca 11 dni
black red white
Black Red Whitedo końca 9 dni
Nav
Cover

Likwidacja Tesco. Kto przejmie sklepy?

Tesco Hipermarkety powoli znikają z mapy Polski. W ostatnich dniach zamknięto dwie placówki, a 16 wystawiono na sprzedaż. Różne sieci handlowe są zainteresowane przejęciem miejsc po Tesco.

Zmiana formatu

Klienci Tesco mogli zaobserwować w części placówek, że produktów na półkach jest coraz mniej. Jest to związane z likwidacją oraz zmianach panujących w brytyjskiej sieci sklepów. Tesco postanowiło skoncentrować swoje działania na mniejszych sklepach, ponieważ właśnie to one miały lepsze wyniki. Przez tą decyzję hipermarkety przekształcają się w kompaktowe placówki. W sierpniu możemy zaobserwować mniejszy asortyment, a we wrześniu ma rozpocząć się przebudowa marketów.

Kto przejmie sprzedane sklepy?

Część hipermarketów Tesco zostanie sprzedana. Nieoficjalnie wiadomo, że kilka lokalizacji przejmie Leroy Merlin i Castorama. Z punktu widzenia handlowego najbardziej strategicznymi placówkami są te ulokowane w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Lublinie. Z daniem ekspertów nie wszyscy będą zainteresowani ich zakupem. Do potencjalnych kupców zalicza się: Kaufland, E.Leclerc, Intermarche, Auchan czy Bi1. Zdaniem wielu największe szanse ma Kaufland, gdyż ma szansę uzyskać zgodę od UOKiK na taką transakcję.

Obserwuj nas
Zobacz także