Polecane

Nav
carrefour
CarrefourWażna za 6 dni
obi
OBIWażna od dzisiaj
lidl
LidlWażna od 2018-12-17
agata
Agata Ważna za 2 dni
leroy merlin
Leroy MerlinWażna za 15 dni
media expert
Media ExpertWażna od 2018-12-14
polomarket
POLOmarketWażna za 7 dni
tesco supermarket
Tesco SupermarketWażna od 2018-12-13
jula
JulaWażna za 7 dni
bonprix
BonPrixWażna za 8 dni
norauto
NorautoWażna za 6 dni
biedronka
BiedronkaWażna od 2018-12-13
netto
NettoWażna od 2018-12-17
Nav
Cover

Książki na prezent - jak wybrać?

Zbliżają się urodziny kogoś Ci bliskiego, święta, czy może jakaś rocznica, a Ty kompletnie nie masz pojęcia co tej osobie kupić. Wtedy to w Twojej głowie rodzi się myśl: A może jakaś książka? Tylko którą wybrać? A co jeśli się nie spodoba? To często tylko niektóre z pytań jakie kłębią się w takiej sytuacji w naszej głowie. Dla tego też spróbuje trochę Wam pomóc w tym trudnym wyborze.


Na początek zastanów się co dana osoba lubi, najlepiej parę rzeczy które w trafny sposób pomogą Ci w wyborze tej jedynej i właściwej książki. Na przykład powiedzmy że Twój znajomy/ znajoma ma niewiarygodnie rozwiniętą wyobraźnie, uwielbia oglądać,,Grę o tron" i śledzi każdy nowy wątek związany z serialem. Wtedy rzecz jasna najlepszym zdaje się wyborem będzie książka R. R. Martina po tytułem,, Pieśń lodu i ognia" ( oczywiście jedna z części, chociaż jeśli chcesz to możesz kupić tej osobie i całą sagę). Jednak to jedna z najprostszych wersji. Zazwyczaj dobór książki nie jest aż tak łatwy, jednak głowa do góry przecież nie znaczy to że tej,,idealnej" książki dla danej osoby nie znajdziesz.


Drugą wskazówką, która może okazać się dość pomocna jest wiek obdarowywanego. To bardzo cenna wskazówka, która może dam dać dodatkowy wgląd w gust danej osoby. Pomyśl o historii jaka naznaczyła jego życie, a może jest na razie ono tak krótkie że okaże się że jakaś bajka będzie najlepszym rozwiązaniem.
Trzecią wskazówką mogą być autorytety uznawane przez daną osobę. Może jakaś biografia lub autobiografia okaże się dobrym rozwiązaniem?

Obserwuj nas