Cover

Kompletujemy promocyjny zestaw przyborów do sprzątania

1. Odkurzacz

W każdym domu powinien znaleźć się odkurzacz. Dla mnie, przy wyborze tego idealnego,  ważne było to, był miał dobry filtr Hepa, długi kabel i możliwość regulacji mocy. Aktualnie większość producentów dodaje do odkurzaczy turboszczotkę lub elektroszczotkę,  która sprawdza się przy czyszczeniu dywanów i gdy posiadamy w domu zwierzęta. Odkurzacze kupimy w większych sklepach oferujących sprzęt AGD: Media Markt, RtvEuroAgd, Saturn, Avans i Media Expert.

Od 6 listopada w Biedronce zaczyna się akcja tematyczne "Domowe Sprzątanie". Sieć sklepów w swojej ofercie posiada odkurzacz ,w bardzo przystępnej cenie i dobrych parametrach technicznych.

2. Miotła

Od wielu lat jestem miłośniczką produktów ViledySą bardzo dobrej jakości. Miotłę, którą każdy powinien w domu mieć, również jest z  tej firmy. Moja ma już 5 lat i ciągle jest w super stanie. Uważam, że należy wydać parę złoty więcej i mieć w domu porządne przybory do sprzątania. Ciekawy zestaw znajdziemy w tym tygodniu w  Biedronce. Kupując go otrzymamy kilka rzeczy w jednym:

3. Mop

Aby szybko umyć podłogę, należy mieć w domu dobrej jakości mop. Półtora roku temu zakupiłam mop obrotowy Viledy i jestem z niego bardzo zadowolona, używam go do dnia dzisiejszego.  

Znajdziecie go aktualnie w ofercie Tesco w bardzo fajnej cenie promocyjnej.

Tańszą opcję znajdziemy w Biedronce

W Selgrosie

oraz w Leclercu

4. Zmiotka

Szufelkę ze zmiotką również posiadam z Viledy, ale ten produkt nie musi być z najwyższej półki. Służy do zbierania na szybko np. wysypanego cukru. Leclerc ma ciekawą ofertę niedrogich zmiotek. Zobaczcie na powyższym zdjęciu.

 

5. Wiadro i miski

Najlepiej jak w domu posiadamy dwa wiadra. Jednego używamy do płukania brudnej szmaty, a w drugim mamy czystą wodę z płynem. Miska jest mniejsza i służy nam, gdy musimy umyć szybk małą powierzchnię. Miski i wiadra znajdziemy w tym tygodniu w Biedronce.

 

 

6. Rękawice gumowe

W sklepie znajdziemy różne rodzaje rękawicDzięki jednej z czytelniczek mojego bloga kupuję jednorazowe rękawice (100 sztuk) w Lidlu, które są bardzo trwałe i można ich używać kilkukrotnie. Rękawice są dostępne w regularnej sprzedaży. Rękawice mają chronić nasze dłonie m.in. przed wysuszeniem i szkodliwym działaniem środków do mycia. Rękawic używam też do sprzątania sierści psa. Lekko spryskujemy rękawice wodą i przecieramy miejsca na których znajduje się sierść. 

7. Ścierki

Przed rozpoczęciem świątecznych porządków przejrzymy stan naszych ścierek. Wymieńmy niektóre na nowe. 

Potrzebujemy następujace ścierki:

- do podłogi,

- do mycia okien

- kilka ściereczek z mikrofibry (do kurzu, przecierania toalety, stołu i blatu kuchennego itp)

Ciekawą ofertę prezentuje Biedronka:

 

 

8. Gąbki

Gąbek używam do mycia wanny, umywalki  i czasem do toalety. Zajrzyjcie w tym tygodniu do Biedronki po zmywaki, które przeznaczone są do konkretnych miejsc:

 

 

9. Szczotka do zębów

Bardzo pomocna przy czyszczeniu fug, trudno dostępnych miejsc np. przy myciu zmywarki. Używam jej do mycia szczelin pomiędzy zlewem/umywalką a baterią. Wokół odpływu w umywalce i zlewie znajdują się niewielkie rowki, gdzie lubi zbierać się brud, a gąbką nie jestem w stanie go zebrać.

 

10. Ściągaczka wody

Przydatna do mycia okien. Powinna znaleźć się również pod prysznicem. Po każdej kąpieli warto zebrać wodę z szyby, zapobiegnie to tworzeniu się smug i łatwiej będzie nam utrzymać czyste szyby kabiny.

 

11. Ręczniki papierowe

Używane zamiast szmatek. Po użyciu po prostu wyrzucamy je do kosza.

 

12. Pędzelek

Czasem przydaję się do wymiatania brudu z trudno dostępnych miejsc. Ostatnio sprawdził się przy czyszczeniu klawiatury.

 

To jest moja uniwersalna lista przyborów do sprzątania. Kilka z tych, które aktualnie posiadam, muszę wymienić, bo się zużyły i z pewnością udam się do Biedronki na zakupy.

Mając taki zestaw przyborów, jaki przedstawiłam powyżej, każdy z Was będzie gotowy do odgruzowania domu przed Świętami.

Obserwuj nas