Cover

Kawa - jak wybrać najlepszą?

Picie kawy to czynność, którą wykonujemy każdego dnia. Niektórzy piją ją nie tylko by się pobudzić, ale również posmakować znakomitych aromatów. Jaką kawę wybrać aby poczuć się usatysfakcjonowanym? W sklepach znajduje się mnóstwo rodzajów kofeinowego napoju jednak nie wszystkie są dobrej jakości. Na co się zdecydować? Oto kilka niezbędnych rad.

 

Kawa - tylko ziarnista!

Warto kupić paczkę kawy ziarnistej, ponieważ będziemy mieć pewność, że jest jakościowa i gwarantuje niepowtarzalny smak. Wystarczy ją zmielić w młynku i cieszyć się doskonałym aromatem. Oczywiście jest to droższa opcja, jednak opłaca się zainwestować.

Kawa zmielona w paczkach, którą znajdziemy w każdym sklepie spożywczym często jest zwietrzała i gorzej smakuje. Po za tym zawiera inne składniki przez co kawowy napar traci na wartości.

Najgorszym rozwiązaniem jest wersja rozpuszczalna będąca tylko imitacją kawy. Ma znikome ilości kofeiny a jej zapach nie jest ani trochę aromatyczny.

 

 

Czym kierować się przy wyborze kawy?

Ważne skąd pochodzi kawa. Najlepszą produkuje się w Brazylii, Kostaryce oraz Etiopii. Dlaczego akurat tam? Na tych terenach panują świetne warunki atmosferyczne, dzięki którym ziarna kawy znakomicie dojrzewają.

Kolejny aspekt, którym warto się kierować przed zakupem kawy, jest jej świeżość. Można ją sprawdzić poprzez informację o dacie wypalenia. Niektórzy twierdzą natomiast, że kawa dopiero po czasie zyskuje na wartości smakowej. Komu wierzyć?

Czy wydana kwota na kawę jest wyznacznikiem jakości? Niestety tak, im droższa tym lepsza. Oczywiście kilogramowe paczki z ziarnami kawy do 100 złotych też zawierają mnóstwo aromatów oraz walorów smakowych.

Obserwuj nas