Polecane

Nav
lidl
LidlWażna od jutra
carrefour
Carrefourdo końca 26 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 6 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 20 dni
agata
Agata do końca 4 dni
norauto
Norautodo końca 42 dni
castorama
Castoramado końca 25 dni
obi
OBIdo końca 27 dni
jula
Julado końca 18 dni
bonprix
BonPrixdo końca 159 dni
biedronka
Biedronkado końca 4 dni
netto
NettoOstatni dzień promocji!
pepco
PepcoWażna od jutra
Nav
Cover

Kasy samoobsługowe w Rossmannie – dobry pomysł?

W wielu sklepach, supermarketach i hipermarketach w całej Polsce oprócz zwykłych kas fiskalnych od dawna funkcjonują też kasy samoobsługowe. Jak się sprawdzają? Klienci są z nich zadowoleni, ponieważ ich obsługa jest prosta i funkcjonalna. Po za tym nie muszą tracić czasu w kolejkach by zapłacić za zakupy. Na taki krok zdecydowała się też niedawno sieć popularnych drogerii Rossmann. Czy była to dobra decyzja? 

Obecnie w 23 sklepach Rossmann w całej Polsce działa 48 kas samoobsługowych. Póki co nie wprowadzono ich na stałe, ponieważ sieć drogerii chce sprawdzić czy na dłuższą metę spełnią swoją rolę oraz czy klienci będą chcieli z nich korzystać. Kasy samoobsługowe w Rossmannie zawierają wiele możliwości technologicznych, które mają zapewnić prostą, szybką oraz intuicyjną obsługę. Od ich funkcjonalności zależy czy ten projekt będzie kontynuowany na większą skalę.

Okazuje się, że po wstępnych testach w placówkach drogerii, kasy samoobsługowe były dobrym pomysłem. Rossmann obserwując całą sytuację wysnuł pozytywne wnioski. Klienci są usatysfakcjonowani i wyrażają chęć do takiej formy płatności za zakupy. Nowe urządzenia działają bez zarzutu i nie sprawiają problemów z obsługą. Czy to oznacza, że wkrótce można spodziewać się większej ilości kas samoobsługowych w drogeriach? 

Wszystko wskazuje, że tak się stanie jednak przedstawiciele Rossmanna w Polsce na razie nie potwierdzili takiej informacji. Niewątpliwie wydaje się, że taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny i niedługo zostanie oficjalnie ogłoszony. Sytuacja z 2014 nie powinna się powtórzyć. Wtedy w Rossmannie w łódzkiej Manufakturze przez krótki czas klienci mogli korzystać z kas samoobsługowych. Niestety pomysł nie został kontynuowany i zaniechano projekt.

Obserwuj nas