Polecane

Nav
carrefour
CarrefourWażna od 2018-11-13
obi
OBIWażna za 3 dni
lidl
LidlWażna od 2018-11-15
jula
JulaWażna za 2 dni
intermarche super
Intermarche SuperWażna od 2018-11-20
agata
Agata Ważna od 2018-11-13
leroy merlin
Leroy MerlinWażna za 3 dni
polomarket
POLOmarketWażna od 2018-11-14
pandora
PandoraWażna za 4 dni
media expert
Media ExpertWażna od 2018-11-16
norauto
NorautoWażna za 18 dni
bonprix
BonPrixWażna od jutra
tesco supermarket
Tesco SupermarketWażna od 2018-11-15
Nav
Cover

Kasy samoobsługowe w Rossmannie – dobry pomysł?

W wielu sklepach, supermarketach i hipermarketach w całej Polsce oprócz zwykłych kas fiskalnych od dawna funkcjonują też kasy samoobsługowe. Jak się sprawdzają? Klienci są z nich zadowoleni, ponieważ ich obsługa jest prosta i funkcjonalna. Po za tym nie muszą tracić czasu w kolejkach by zapłacić za zakupy. Na taki krok zdecydowała się też niedawno sieć popularnych drogerii Rossmann. Czy była to dobra decyzja? 

Obecnie w 23 sklepach Rossmann w całej Polsce działa 48 kas samoobsługowych. Póki co nie wprowadzono ich na stałe, ponieważ sieć drogerii chce sprawdzić czy na dłuższą metę spełnią swoją rolę oraz czy klienci będą chcieli z nich korzystać. Kasy samoobsługowe w Rossmannie zawierają wiele możliwości technologicznych, które mają zapewnić prostą, szybką oraz intuicyjną obsługę. Od ich funkcjonalności zależy czy ten projekt będzie kontynuowany na większą skalę.

Okazuje się, że po wstępnych testach w placówkach drogerii, kasy samoobsługowe były dobrym pomysłem. Rossmann obserwując całą sytuację wysnuł pozytywne wnioski. Klienci są usatysfakcjonowani i wyrażają chęć do takiej formy płatności za zakupy. Nowe urządzenia działają bez zarzutu i nie sprawiają problemów z obsługą. Czy to oznacza, że wkrótce można spodziewać się większej ilości kas samoobsługowych w drogeriach? 

Wszystko wskazuje, że tak się stanie jednak przedstawiciele Rossmanna w Polsce na razie nie potwierdzili takiej informacji. Niewątpliwie wydaje się, że taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny i niedługo zostanie oficjalnie ogłoszony. Sytuacja z 2014 nie powinna się powtórzyć. Wtedy w Rossmannie w łódzkiej Manufakturze przez krótki czas klienci mogli korzystać z kas samoobsługowych. Niestety pomysł nie został kontynuowany i zaniechano projekt.

Obserwuj nas