Cover

Jesienne kwiaty do domu i ogrodu

Kwiaty kojarzą nam się głównie z latem, radością, słońcem i pięknem. Są bardzo łatwo dostępną, a zarazem wspaniałą dekoracją zarówno ogrodu jak i pokoju. Mogą cieszyć nie tylko wiosną i latem ale również jesienią. Wystarczy tylko dobrać gatunki roślin, które dobrze znoszą jesienne chłody a nawet przymrozki.

Najpopularniejszą  jesienną ozdobą ogrodu są barwne wrzośce. Należą ona do najłatwiejszych w uprawia roślin a mimo to odwdzięczają się bogactwem wspaniale ubarwionych kwiatów i liści. Idealnie nadają się do uprawy w pojemnikach na tarasie i na balkonach tam gdzie jest dużo światła. Najwięcej kwiatów wydaje Erica gracilis. Piękne, dzwonkowate kwiaty w barwach głębokiego różu i bieli dumnie prezentują się na spiczastych łodygach. Wrzośce można hodować przez cały rok, niektóre kwitną również zimą ale całe swoje piękno oddają właśnie jesienią. Kolorowy pieris japoński mimo delikatnego wyglądu jest w stanie przetrwać nawet najgorszą pogodę. Należy również do rodziny wrzosowatych. Wystarczy tylko na bieżąco usuwać przekwitnięte kwiaty. 

Piękną i oryginalą kompozycję można stworzyć ze skalników. Skalnica- saxifraga, potocznie nazywana jest łamaczem skał ponieważ rozsadza je od wewnątrz rosnąc w szczelinach i rozpadlinach. Znanych jest ponad 300 gatunków tej odpornej rośliny. Niektóre gatunki bardzo dobrze znoszą chłody i deszcze. Najwięcej barw możemy uzyskać siejąc w naszym ogrodzie astry. Im dzień staje się krótszy, tym astry piękniej kwitną i w całej okazałości pokazują swój urok. Do późnej jesieni, aż do przymrozków cieszą oczy niezwykłym pięknem. Jako cięte mogą stanowić doskonały prezent albo stylową ozdobę naszego salonu. Podobnie jak i dalie, które jesienią zachwycają barwami a później przez zimę czekają aby na nowo zakwitnąć.

Jesień wcale nie musi być nudna. Każda pora roku ma swoje pachnące kwiaty, dzięki którym na dłużej w pamięci pozostaną nam letnie dni.

Obserwuj nas