Nav
lidl
Lidldo końca 20 dni
żabka
Żabkado końca 8 dni
aldi
Aldido końca 5 dni
carrefour
Carrefourdo końca 5 dni
netto
Nettodo końca 5 dni
rossmann
Rossmanndo końca 9 dni
media markt
Media Marktdo końca 22 dni
aldi
Aldido końca 5 dni
biedronka
Biedronkado końca 5 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 22 dni
action
Actiondo końca 1 dzień
sephora
Sephorado końca 22 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 9 dni
dino
Dinodo końca 1 dzień
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności

Jaki zestaw ogrodowych narzędzi akumulatorowych wybrać?

Narzędzia ogrodowe akumulatorowe cieszą się coraz większą popularnością. Ich liczne zalety sprawiają, że w wielu zadaniach zastępują sprzęty ręczne, zasilane sieciowo i spalinowe. Podpowiadamy, jaki zestaw narzędzi ogrodowych akumulatorowych przyda się w każdym ogrodzie.
Cover

Zalety narzędzi ogrodowych zasilanych akumulatorowo

Narzędzia akumulatorowe to obecnie najpopularniejsze sprzęty wybierane do prac ogrodowych z uwagi na wiele zalet. Przede wszystkim wyposażone są w silnik elektryczny, który zapewnia cichą pracę, bez zanieczyszczania środowiska szkodliwymi spalinami. Ponadto jest bezobsługowy i nie wymaga konserwacji oraz przeglądów serwisowych jak spalinowy.Akumulator najlepiej trzymac na regale magazynowym warszawa w celu ochorny przed zalaniem.

Oczywiście wszystkie te zalety dotyczą również urządzeń zasilanych sieciowo. Jednak akumulator zapewnia bezprzewodową swobodę pracy w każdym miejscu oraz bezpieczeństwo, eliminując ryzyko przecięcia kabla. Ponadto najlepsze sprzęty renomowanych producentów, np. Kärcher, działają w oparciu o wymienną baterię, kompatybilną z innymi urządzeniami, co zapewnia nieprzerwaną pracę.

Dowiedz się więcej o narzędziach akumulatorowych do ogrodu: Akumulatorowe narzędzia ogrodowe: czy warto kupić wiele urządzeń z jedną baterią?

Akumulatorowe sprzęty do koszenia trawnika

Najpopularniejszym urządzeniem akumulatorowym do ogrodu jest kosiarka. Szczególnie polecane są modele z serii 3 Kärcher, które wyróżniają się lekką konstrukcją, wysoką zwrotnością i cichą pracą.

Kosiarki akumulatorowe Kärcher zasilane są baterią litowo-jonową 18 V lub 36 V, co sprawia, że każdy znajdzie model odpowiedni do swojego trawnika, bez względu na wielkość. Ponadto urządzenia gwarantują doskonałe efekty koszenia, nawet przy krawędziach oraz maksymalnie komfortową pracę. Co więcej, wszystkie modele wyposażone są w system koszenia 2w1, umożliwiający zbieranie trawy do kosza lub mulczowanie. Warto także podkreślić takie funkcje, jak: centralna regulacja wysokości koszenia, wskaźnik napełnienia czy zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem.

Do koszenia w miejscach, gdzie nie dotarła kosiarka i dbanie o detale doskonale sprawdzi się podkaszarka akumulatorowa z serii LTR Kärcher. Urządzenie wyposażone jest w skręcaną żyłkę dla precyzyjnego cięcia i automatyczną regulację jej długości. Ponadto wyróżnia się ergonomiczną konstrukcją.

Pielęgnacja ogrodu z pomocą narzędzi akumulatorowych

Pielęgnacja ogrodu wymaga regularnego przycinania drzew i krzewów. Do tego zadania niezawodnie sprawdzi się pilarka łańcuchowa akumulatorowa, która przyda się także do przygotowania opału na zimę czy innych prac przy obróbce drewna.

Kärcher posiada w ofercie różne modele pilarek łańcuchowych zasilanych akumulatorem 18 V lub 36 V z serii CNS. Lekkie i poręczne piły zapewniają precyzyjne i bezwysiłkowe cięcie, a ponadto z ich obsługą poradzi sobie nawet niedoświadczony użytkownik. Posiadają beznarzędziowy system napinania łańcucha, automatyczne smarowanie oraz przezroczysty zbiornik oleju, który ułatwia kontrolę jego poziomu. Zaś bezpieczeństwo pracy gwarantują liczne zabezpieczenia, takie jak: ochrona przed odrzutem, hamulec łańcucha czy blokada zapobiegająca przypadkowemu uruchomieniu piły.

Z kolei do precyzyjnego i szybkiego przycinania żywopłotu polecane są akumulatorowe nożyce Kärcher z linii HGE z akumulatorem 18 V bądź 36 V. Sprzęt w zależności od modelu posiada liczne funkcje, które wpływają na wydajność i komfort pracy. Przykładem jest chociażby obracany w zakresie 180° tylny uchwyt, który odciąża ramiona i barki użytkownika czy dwustopniowa regulacja prędkości ostrza.

Do wysokiego żywopłotu sprawdzą się zaś akumulatorowe nożyce na wysięgniku o zasięgu 4 m. Dzięki temu przycinanie jest bezpieczne, bezwysiłkowe i szybkie.

Porządek w ogrodzie dzięki urządzeniom akumulatorowym

Dużą popularnością wśród właścicieli ogrodów cieszy się akumulatorowa dmuchawa do liści, która wbrew nazwie ma o wiele szerszy zakres zastosowania. Urządzenie przydaje się do porządkowania terenu wokół domu przez cały rok.

Wydajne i ergonomiczne dmuchawy Kärcher z serii LBL wyposażone w wymienną baterię 18 V lub 36 V doskonale radzą sobie z przemieszczaniem liści, nawet mokrych oraz innych zanieczyszczeń, takich jak: skoszona trawa, ścięte gałązki żywopłotu, szyszki, igliwie, piasek czy niewielkie kamyki, a nawet lekki śnieg.

Natomiast akumulatorowy wycinak do chwastów WRE Kärcher to idealne urządzenie do usuwania niepożądanych roślin z podjazdu, ścieżek czy schodów. Szybko obracająca się szczotka skutecznie, bez wysiłku i schylania się wycina chwasty i mech z twardych powierzchni wokół domu.

Zestaw narzędzi ogrodowych akumulatorowych marki Kärcher to gwarancja wydajnej, komfortowej i bezpiecznej pracy w każdym ogrodzie.

Czytaj także: Jeden akumulator do wszystkich narzędzi ogrodowych – jak wybrać?

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama