Cover

Jaki prezent podarować na Dzień Nauczyciela?

Jest taki dzień w roku szkolnym, kiedy nauczyciele są bardziej wyrozumiali dla swoich podopiecznych, a i uczniowie są milsi. To Dzień Nauczyciela. W przypadku uczniów głównym powodem lepszego zachowania jest fakt, że w tym dniu nie odbywają się zajęcia lekcyjne, chociaż do szkoły trzeba i tak się udać. W zwyczaju jest obdarowywanie przez uczniów swoich wychowawców drobnymi upominkami. Co możemy dać nauczycielowi w tym dniu?

Kwiaty i czekoladki

To dość sztampowy, ale wciąż popularny prezent. Najczęściej otrzymuje go żeńska część grona pedagogicznego. Jeżeli nie mamy innego pomysłu lub nie uda się dojść do konsensusu, co podarować, zwykle wygrywa to zestawienie. Jest to bezpieczny upominek, szczególnie jeśli nie znamy gustu naszego nauczyciela, albo jest on „starej daty”. Zamiast zwykłej bombonierki kupmy kosz z różnymi słodyczami. Zestaw ten możemy uzupełnić o dobrej jakości pióro.

Alkohol

Najmilej jest widziany wśród nauczycieli płci męskiej. Nie jest to upominek, który mogą dać uczniowie szkoły podstawowej, ale już w liceum nie będzie on źle widziany – o ile wiemy, że nasz nauczyciel nie jest w trakcie leczenia z nałogu alkoholowego, albo nie pije z przyczyn zdrowotnych. Oczywiście butelka „czystej” nie będzie zbyt elegancka, za to wychowawcę może ucieszyć zestaw różnych piw regionalnych, wino z wyższej półki, dobry koniak lub whisky.

Karta upominkowa

Jest to pójście na łatwiznę, ale przemyślany wybór sklepu, w którym będzie można zapłacić taką kartą, może ucieszyć obdarowanego belfra. Powinniśmy tak wybrać sklep oraz wartość bonu, aby nauczyciel mógł go wykorzystać na przydatną rzecz, do której nie będzie musiał dokładać z własnych środków. Unikajmy bonów do sklepów odzieżowych i drogerii – choć to praktyczne, to jednak może powodować niepotrzebnie negatywne sugestie typu „musi Pan/i się lepiej ubierać”. Dobrym pomysłem jest karta upominkowa do księgarni, kina, salonu piękności lub na masaż.

Obserwuj nas