Nav
lidl
Lidldo końca 20 dni
żabka
Żabkado końca 8 dni
aldi
Aldido końca 5 dni
carrefour
Carrefourdo końca 5 dni
netto
Nettodo końca 5 dni
rossmann
Rossmanndo końca 9 dni
media markt
Media Marktdo końca 22 dni
aldi
Aldido końca 5 dni
biedronka
Biedronkado końca 5 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 22 dni
action
Actiondo końca 1 dzień
sephora
Sephorado końca 22 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 9 dni
dino
Dinodo końca 1 dzień
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Jak zorganizować przestrzeń w swojej łazience?

W większości mieszkań łazienka jest pomieszczeniem niewielkim, a zarazem wielofunkcyjnym. Poza zaspokajaniem oczywistych potrzeb służy również jako gabinet kosmetyczny, miejsce do wizażu, pralnię, a czasem po prostu… oazę spokoju. Aby jednak udało się w tym wnętrzu połączyć wszystkie te role oraz uniknąć zagracenia i chaosu, warto zadbać o sprytną organizację przestrzeni.
Cover

Meble do łazienki – podstawa dobrej organizacji

Gdy planujesz wygląd swojej łazienki, w pierwszej kolejności skupiasz się na wyborze materiałów wykończeniowych (glazury, farb itp.), potem armatury i urządzeń AGD (umywalka, wanna lub prysznic, pralka, suszarka), a na samym końcu mebli łazienkowych. To naturalny porządek rzeczy, ale pamiętaj, że nie należy zaniedbać żadnego elementu. Źle dobrane meble do łazienki (za małe lub niepraktyczne) potrafią naprawdę utrudnić życie.

O czym warto pamiętać? Przede wszystkim o tym, żeby nie narażać się na bezsensowne straty przestrzeni. Umywalka na postumencie czy sedes z tradycyjną spłuczką „na łańcuszku” zajmują cenne miejsce, nie dając praktycznie nic w zamian. Lepiej sprawdzi się umywalka nablatowa lub wpuszczana w blat, pod którą znajdzie się szafka oraz podwieszana toaleta, nad którą spokojnie powiesisz półki łazienkowe.

A co, jeśli masz do dyspozycji naprawdę mało miejsca? Słupki i regały łazienkowe często są wąskie, więc zmieścisz je nawet w niewielkiej luce między toaletą a pralką. A w wyjątkowo nieustawnym pomieszczeniu możesz dobrze wykorzystać ściany – zawiesić na nich haczyki czy niewielkie półki na przyssawki, które pomogą w utrzymaniu porządku.

Wielofunkcyjne lustra łazienkowe i inne sprzęty

Inny sposób na przechowywanie w łazience (zwłaszcza małej) to wielofunkcyjne meble i sprzęty. Przed zakupem tradycyjnego lustra do łazienki (https://emako.pl/collections/lazienka_lustra-lazienkowe) zastanów się, czy nie lepiej zamontować wąską, wiszącą szafkę z lustrzanym frontem. W środku spokojnie schowasz kosmetyki do make up’u, szczoteczki i pastę do zębów czy patyczki higieniczne. Ciekawą opcją, która łączy ideę przeglądania się i przechowywania różnych przedmiotów, są również lustra łazienkowe z bocznymi półeczkami lub niewielką półką poniżej szkła

Jeśli chcesz mieć i pralkę, i suszarkę, rozważ zakup pralko-suszarki, który pozwoli zaoszczędzić masę miejsca. Na rynku znajdziesz też regały, które jednocześnie służą też jako wieszaki na ręczniki, a za jednym z frontów chowa się zgrabny kosz na pranie. Stojak na papier toaletowy może mieć w zestawie również szczotkę do WC i wygodny uchwyt na jedną rolkę. Pamiętaj, że im więcej takich multifunkcyjnych sprzętów łazienkowych użyjesz, tym lepiej zagospodarujesz ograniczony metraż.

Organizery do łazienki, czyli porządek w i na szafkach

Uporządkowana przestrzeń to nie tylko praktyczne meble i sprzęty, ale również mądre systemy przechowywania. Liczne kosmetyki, kremy i buteleczki na półce może i wyglądają ładnie (choć to oczywiście kwestia gustu), ale zdejmowanie ich za każdym razem, gdy chcesz wytrzeć kurz, to strata czasu. Organizery łazienkowe spokojnie pomieszczą wszystkie Twoje skarby (jeśli chcesz je wyeksponować, wybierz te transparentne). Pudełka, kosze, haczyki czy kuferki będą dobrze wyglądać na otwartych półkach, ale przydadzą się również do utrzymania porządku w środku szafek. Te najpiękniejsze i najbardziej funkcjonalne znajdziesz w Emako.

Masz do dyspozycji wiele akcesoriów, aby utrzymać porządek w łazience: wielofunkcyjne meble i regały łazienkowe, lustra z dodatkowymi półkami lub szafką oraz różnorodne organizery do łazienki. Zrób z nich dobry użytek, a Twoja łazienka zmieni się w estetyczne i praktyczne pomieszczenie.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama