Nav
agata
Agatado końca 18 dni
kaufland
Kauflanddo końca 20 dni
żabka
Żabkado końca 13 dni
netto
NettoOstatni dzień promocji!
lidl
LidlOstatni dzień promocji!
dino
Dinodo końca 6 dni
carrefour
Carrefourdo końca 3 dni
pepco
PepcoOstatni dzień promocji!
stokrotka supermarket
Stokrotka SupermarketOstatni dzień promocji!
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 4 dni
biedronka
Biedronkado końca 3 dni
aldi
Aldido końca 3 dni
kaufland
Kauflanddo końca 20 dni
hebe
Hebedo końca 27 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Jak wybrać skuteczny preparat na katar?

Dopadł Cię uciążliwy katar? Chociaż najczęściej jest on związany z niegroźną infekcją lub alergią sezonową, potrafi mocno uprzykrzyć życie przez co najmniej kilka dni. Dlatego warto próbować sobie z nim poradzić. Zobacz, jak skutecznie zwalczać nieprzyjemne objawy towarzyszące nieżytowi nosa.
Cover

Krople, aerozole i tabletki na katar 

Najbardziej skuteczne są krople i spraye do nosa z roztworem chlorku sodu i ksylometazoliną. Czasami dodatkowo w składzie znajduje się kwas hialuronowy, który nawilża śluzówkę. Warto przy tym pamiętać, by nie przekroczyć zalecanego czasu stosowania preparatu. Potem należy zrobić przerwę w używaniu produktu, ponieważ w przeciwnym wypadku można doprowadzić do przesuszenia śluzówki nosa. 

Jeśli zależy Ci na długotrwałym działaniu i wygodnej formie aplikacji, przydatne mogą okazać się np. tabletki na katar – https://www.allecco.pl/katar.html. Wykazują działanie osuszające i ułatwiają usuwanie wydzieliny zalegającej w górnych drogach oddechowych. Dzięki nim możesz szybko przywrócić drożność nosa. Oprócz stosowania tych środków warto się wspierać witaminą C, rutyną i cynkiem, które wpływają korzystnie na naturalne procesy zachodzące w ścianach naczyń krwionośnych, uszczelniając je w trakcie trwania infekcji sezonowej.

W sprzedaży dostępne są krople na katar, które można stosować nawet u niemowląt. Mają delikatny skład dostosowany do wieku dziecka. Pomagają rozrzedzić wydzielinę i ułatwiają oddychanie, co znacząca zwiększa komfort malca np. podczas jedzenia. Kupując preparat na katar dla dziecka, zwróć uwagę na to, od jakiego wieku można go stosować. 

Zioła i inhalacje z olejkami eterycznymi – naturalne sposoby na katar

Katar nie jest chorobą, lecz potrafi skutecznie utrudnić oddychanie i pogorszyć samopoczucie. Naturalne środki udrażniające nos są bezpieczne, działają łagodnie i można je stosować nawet u małych dzieci. Dobre efekty przynoszą inhalacje z roztworem soli, a także z olejkami: eukaliptusowym, goździkowym, sosnowym lub tymiankowym. Jeśli szukasz preparatu z dobrym składem, zwróć uwagę na to, by był to olejek eteryczny, a nie zapachowy, ponieważ tylko olejek eteryczny ma właściwości prozdrowotne. 

Co na katar zatokowy?

Uciążliwy, gęsty katar o lekkim żółtym lub zielonym zabarwieniu oraz uczucie ucisku w zatokach to objawy infekcji zatok. W takiej sytuacji można spróbować oczyszczania zatok przy pomocy roztworu soli fizjologicznej. Płyn aplikuje się za pomocą specjalnej buteleczki. Poprzez stosowanie roztworu izotonicznego lub hipertonicznego, można skutecznie rozrzedzić i usunąć wydzielinę oraz zmniejszyć obrzęk. Płukanie nosa pozwala zadbać o odpowiednie nawilżenie śluzówki i pozbycie się patogenów zalegających w przewodzie nosowym.  

Gdy przytrafi Ci się sezonowa infekcja, wybierz skuteczny preparat na katar, kierując się jego składem i formą. Zwróć uwagę, jak długo można go stosować i czy jest zalecany u osób z określonej grupy wiekowej. Obecność substancji obkurczających śluzówkę zmniejsza obrzęk i przekrwienie, co znacznie ułatwia oddychanie. 

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama