Nav
lidl
LidlWażna za 6 dni
rossmann
Rossmanndo końca 2 dni
sklep polski
Sklep Polskido końca 12 dni
żabka
ŻabkaOstatni dzień promocji!
kakto.pl
Kakto.plWażna za 3 dni
selgros cash&carry
Selgros Cash&CarryWażna za 2 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 5 dni
biedronka
Biedronkado końca 15 dni
neopunkt
NEOPUNKTdo końca 2 dni
media markt
Media Marktdo końca 2 dni
action
ActionOstatni dzień promocji!
dino
DinoOstatni dzień promocji!
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 5 dni
hebe
Hebedo końca 8 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy, który na pewno spodoba się wybrance?

Dla wielu kobiet pierścionek zaręczynowy to jeden z najważniejszych elementów biżuterii, a nierzadko też rodzinna pamiątka przekazywana z pokolenia na pokolenie. Zgodnie z tradycją biżuterię na zaręczyny kupuje mężczyzna w tajemnicy przed ukochaną. O czym pamiętać, aby mieć pewność, że pierścionek się spodoba? Sprawdź nasze podpowiedzi!
Cover
Źródło zdjęć: aclari.pl

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Chyba żaden inny element biżuterii nie budzi tylu emocji, co pierścionek zaręczynowy. Na temat tego, jak powinien wyglądać, a nawet ile ma kosztować, powstało szereg przekonań. Być może spotkałeś się ze stwierdzeniem, że biżuteria na zaręczyny musi być złota i z diamentem. Sprawdź, dlaczego!

Czy pierścionek zaręczynowy musi być złoty?

Tak, złota biżuteria to najlepszy wybór. Jest odporna na przebarwienia, uszkodzenia mechaniczne, procesy utleniania, czyli mówiąc prościej: nie ciemnieje z czasem. Ponadto występuje w wielu odcieniach. Oprócz klasycznego żółtego złota dostępne jest także białe, różowe i dwukolorowe. Kobietom, które na co dzień noszą srebrną biżuterię, spodoba się białe złoto. Ciekawą alternatywą jest biżuteria z platyny.

Jaką próbę złota wybrać?

Biżuterię zaręczynową najczęściej wykonuje się w próbie 585, zwanej też złotem 14-karatowym. Niezależnie od zabarwienia stop o tym numerze składa się w 58,5% z czystego złota. Pozostałe 41,5% to domieszki innych metali, które nadają odpowiednią trwałość, odcień i połysk. W przypadku próby 585 można mówić o najlepszym stosunku jakości do ceny. Inne dostępne próby złota to 333 i 750. Z uwagi na większą zawartość domieszek stop 333 jest mniej szlachetny i podatniejszy na działanie tlenu z powietrza, a co za tym idzie, może ciemnieć z czasem. Z kolei cena złota 750 jest odpowiednio wyższa, a jest ono mniej odporne na zniekształcenia z uwagi na wysoką zawartość złota w stopie.

jaki pierścionek wybrać

Pierścionek zaręczynowy z diamentem czy bez?

Kształt, kolor, wielkość, sposób oprawy kamienia wpływa na to, jak pierścionek wygląda na ręce. O kamieniach mówi się też, że mają ukryte przesłanie. Podobno diamenty przynoszą szczęście zakochanym i wróżą wieczną miłość. Podobne znaczenie przypisuje się też szafirom, ametystom, różowym turmalinom i kilku innym kamieniom szlachetnym.

Czy więc pierścionek zaręczynowy musi być z diamentem? Najlepiej wybrać właśnie taki. Oszlifowane diamenty oprawione w złoto wyglądają pięknie. Rzecz jasna równie pięknie może wyglądać ametyst albo topaz. Kolorowe kamienie mają m.in. tę zaletę, że można wybrać taki w ulubionym kolorze partnerki. Jeśli lubi kolor żółty i pięknie w nim wygląda, dużo lepszym wyborem dla niej może być pierścionek z cytrynem. Jeśli pięknie jej w różu, różowy turmalin z pewnością skradnie jej serce. Jednak nawet kamienie kolorowe najlepiej wyglądają w otoczeniu diamentów.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kamienia?

Szukaj biżuterii z naturalnymi kamieniami, które mają certyfikaty autentyczności. Jakość kamienia liczy się bardziej niż jego wielkość. Zwróć uwagę na takie parametry jak czystość, kolor i szlif. W przypadku diamentów czystość SI, kolor G/H i szlif dobry to idealny kompromis pomiędzy jakością a ceną. Niezależnie od kamienia nawet niewielki, lecz naturalnie piękny i starannie oszlifowany będzie lepszym wyborem niż ogromny, o słabszym szlifie.

O czym jeszcze pamiętać?

Przy wyborze pierścionka na zaręczyny warto wziąć pod uwagę osobowość, styl życia i ubierania się przyszłej narzeczonej. Są kobiety, które lubią przykuwającą wzrok biżuterię. Inne wolą coś subtelniejszego – minimalistycznego lub klasycznego. Tzw. solitery, czyli pierścionki z jednym centralnie umieszczonym kamieniem to zaręczynowa klasyka. Zwłaszcza jeśli są one ozdobione brylantem. Z myślą o kobietach, które stawiają na oryginalność, powstają nowoczesne projekty awangardowe.

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

W przypadku zakupu biżuterii znaczenie ma zaufanie do marki jubilerskiej. Warto poświęcić chwilę, aby poczytać opinie. Ponadto często jest tak, że biżuteria tworzona ręcznie, w lokalnej pracowni punktuje jakością. Jeśli tylko będzie wykonana ze szlachetnych materiałów, stanie się piękną pamiątką na całe życie.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama