Polecane gazetkiZimowe wyprzedaże 2018
S3 okazjum lokowka

Jak wybrać odpowiednią lokówkę?

Lokówka jest urządzeniem bardzo przydatnym - pozwala na ułożenie włosów w ciekawe fryzury i stworzenie pięknych loków. Sklepy oferują bardzo różnorodne rodzaje tego urządzenia. Jakie najlepiej jest wybrać?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas kupowania lokówki jest to, jaki rodzaj włosów będzie nią stylizowany. Im cieńsze i bardziej delikatne włosy, tym niższa powinna być temperatura, do której nagrzewa się lokówka. Grube i mocne włosy z kolei nie zakręcą się pod wpływem takiej temperatury - musi być ona wyższa.

Kolejna rzecz, na którą należy zwracać uwagę kupując lokówkę to to, jaki rodzaj loków chcemy za jej pomocą uzyskać. Średnica lokówki decyduje o tym, czy uzyskamy drobne loki, czy też luźne fale. W sklepach można dostać lokówki z wymiennymi końcówkami - dzięki temu za pomocą jednego urządzenia można uzyskać bardzo różnorodne stylizacje włosów.

Dla włosów zdecydowanie mniej szkodliwe są lokówki z ceramiczną powłoką wałka - warto więc wybrać taką lokówkę, zamiast tej z metalowym wałkiem. Lokówki z ceramiczną powłoką są nieco droższe, jednak warte swojej ceny. Dobrym i bardzo przydatnym udogodnieniem jest także regulacja temperatury w lokówce. Dzięki temu można ją dostosować do stanu włosów, a także do tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Na rynku istnieją lokówki połączone z suszarką, a także lokówki automatyczne. Ta pierwsza umożliwia jednoczesne suszenie i układanie włosów, druga z kolei samodzielnie nawija kolejne pasma i sprawia, że wszystkie loki są w identycznym kształcie.

Obserwuj nas
Komentarze
Nasz Serwis korzysta z plików cookies, aby ułatwić Użytkownikom przeglądanie naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli Użytkownik nie ma zablokowanej opcji zapisywania tych plików, to zgadza się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Użytkownik może samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w regulaminie.