Cover

Jak wybrać odpowiedni zegarek sportowy?

Każda osoba regularnie wykonująca jakiś rodzaj aktywności fizycznej zaczyna w pewnym momencie zastanawiać się nad kupnem zegarka sportowego. Jest on urządzeniem bardzo praktycznym podczas treningów, jednak jego wybór nie jest rzeczą prostą - sklepy oferują bardzo różne modele, a zakres cenowy jest ogromny. W jaki sposób wybrać zegarek sportowy, by jego cena odzwierciedlała jakość i spełniał wszystkie nasze potrzeby, a przy tym nie posiadał zbędnych funkcji?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj sportu najczęściej uprawiamy. Wiele zegarków sportowych jest bowiem tworzonych pod kątem konkretnej dyscypliny sportu - biegania, jazdy na rowerze, ćwiczeń na siłowni lub sportów wodnych i pływania. Istnieją również zegarki wszechstronne - zdolne do monitorowania bardzo różnorodnych aktywności fizycznych. Ich cena może jednak być wyższa.

Zegarki dla profesjonalnych sportowców mają ogromną ilość funkcji i wysokie ceny. Warto zastanowić się, czy faktycznie potrzebujemy aż tylu funkcji w zegarku sportowym - jeśli bowiem nie będziemy z nich korzystać, niepotrzebnie wydamy tylko pieniądze. Dla osoby uprawiającej sport hobbystycznie prosty zegarek sportowy często okaże się wystarczający.

Zegarki sportowe mają bardzo różne kształty, rozmiary i wyświetlacze. Te o kształcie tradycyjnym, analogowym, wyglądają znacznie bardziej elegancko, jednak ich możliwości są często mniejsze. Warto zwrócić też uwagę na wyświetlacz - zwłaszcza, jeśli zajmujemy się pływaniem, nie każdy wyświetlacz nadaje się bowiem do zanurzania w wodzie.

Obserwuj nas