Polecane

Nav
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 5 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 5 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 4 dni
carrefour
Carrefourdo końca 10 dni
jula
Julado końca 3 dni
rtv euro agd
RTV EURO AGDdo końca 10 dni
jysk
Jyskdo końca 12 dni
media expert
Media Expertdo końca 12 dni
blu
BLUdo końca 100 dni
bonprix
BonPrixdo końca 156 dni
norauto
Norautodo końca 19 dni
komfort łazienki
Komfort Łazienkido końca 44 dni
kaufland
Kauflanddo końca 6 dni
Nav
Cover

Jak przygotować ogród na nadejście jesieni, aby móc się nim cieszyć w kolejnym sezonie?

Sezon letni to w polskim klimacie okres kiedy najczęściej spędzamy czas na świeżym powietrzu i cieszymy się z uroków otaczających nas roślin. Koniec sezonu letniego i nadejście jesieni to nie tylko moment, kiedy zaczynamy spędzać zdecydowanie mniej czasu na świeżym powietrzu i w naszych ogródkach, ale to także istotny okres, kiedy powinniśmy odpowiednio przygotować nasz ogród na nadejście jesieni wraz z pierwszymi przymrozkami oraz późniejszego sezonu zimowego.

Wraz z nadejściem ostatnich, chłodniejszych dni lata powinniśmy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu roślin, które nie będą w stanie przezimować w naszym ogrodzie. Dla części z roślin, wystarczającym zabezpieczeniem okaże się ich okrycie, co umożliwi im przetrwanie sezonu zimowego. Inne rośliny, szczególnie te pochodzące z cieplejszych stref klimatycznych, bardzo często cieszą nasze oczy w okresie letnim, stojąc w ozdobnych donicach. Jednakże wraz z końcem lata, należy zadbać o przeniesienie ich do miejsca, gdzie będą w stanie przeczekać okres niskich temperatur.

Koniec lata i początek jesieni to także okres intensywnego gubienia liści przez rośliny liściaste. Należy pamiętać o ich regularny grabieniu i usuwaniu nie tylko ze względów estetycznych. Niezgrabiona pokrywa liści, pozostawiana w sezonie jesiennym i zimowych zacznie gnić, przez co wiosną może okazać się, że nasz trawnik zostanie zniszczony, a tym samym narazimy się na konieczność ponownego zakładania i pielęgnowania trawnika.

Warto zadbać także o odpowiednie zabezpieczenie, okrycie lub też po prostu schowanie naszych mebli ogrodowych. Niskie temperatury i duża ilość opadów mogą przyczynić się do ich zniszczenia i spowodować, że nie będą nadawać się do użytku w przyszłym sezonie.

Obserwuj nas