Polecane

Nav
carrefour
CarrefourWażna za 7 dni
obi
OBIWażna za 3 dni
lidl
LidlWażna od 2018-11-26
hebe
HebeWażna od 2018-11-19
intermarche super
Intermarche SuperWażna od 2018-11-20
agata
Agata Ważna od 2018-11-13
kik
KIKWażna od 2018-11-21
polomarket
POLOmarketWażna od 2018-11-14
rtv euro agd
RTV EURO AGDWażna od 2018-11-15
media expert
Media ExpertWażna od 2018-11-16
norauto
NorautoWażna za 18 dni
bonprix
BonPrixWażna od jutra
tesco supermarket
Tesco SupermarketWażna od 2018-11-15
Nav
Cover

Jak przygotować ogród na nadejście jesieni, aby móc się nim cieszyć w kolejnym sezonie?

Sezon letni to w polskim klimacie okres kiedy najczęściej spędzamy czas na świeżym powietrzu i cieszymy się z uroków otaczających nas roślin. Koniec sezonu letniego i nadejście jesieni to nie tylko moment, kiedy zaczynamy spędzać zdecydowanie mniej czasu na świeżym powietrzu i w naszych ogródkach, ale to także istotny okres, kiedy powinniśmy odpowiednio przygotować nasz ogród na nadejście jesieni wraz z pierwszymi przymrozkami oraz późniejszego sezonu zimowego.

Wraz z nadejściem ostatnich, chłodniejszych dni lata powinniśmy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu roślin, które nie będą w stanie przezimować w naszym ogrodzie. Dla części z roślin, wystarczającym zabezpieczeniem okaże się ich okrycie, co umożliwi im przetrwanie sezonu zimowego. Inne rośliny, szczególnie te pochodzące z cieplejszych stref klimatycznych, bardzo często cieszą nasze oczy w okresie letnim, stojąc w ozdobnych donicach. Jednakże wraz z końcem lata, należy zadbać o przeniesienie ich do miejsca, gdzie będą w stanie przeczekać okres niskich temperatur.

Koniec lata i początek jesieni to także okres intensywnego gubienia liści przez rośliny liściaste. Należy pamiętać o ich regularny grabieniu i usuwaniu nie tylko ze względów estetycznych. Niezgrabiona pokrywa liści, pozostawiana w sezonie jesiennym i zimowych zacznie gnić, przez co wiosną może okazać się, że nasz trawnik zostanie zniszczony, a tym samym narazimy się na konieczność ponownego zakładania i pielęgnowania trawnika.

Warto zadbać także o odpowiednie zabezpieczenie, okrycie lub też po prostu schowanie naszych mebli ogrodowych. Niskie temperatury i duża ilość opadów mogą przyczynić się do ich zniszczenia i spowodować, że nie będą nadawać się do użytku w przyszłym sezonie.

Obserwuj nas