Polecane

Nav
carrefour
CarrefourWażna za 22 dni
obi
OBIWażna od dzisiaj
lidl
LidlWażna od 2018-12-17
agata
Agata Ważna za 2 dni
leroy merlin
Leroy MerlinWażna za 15 dni
polomarket
POLOmarketWażna od dzisiaj
norauto
NorautoWażna za 6 dni
media expert
Media ExpertWażna za 8 dni
maxi zoo
Maxi ZOOWażna od dzisiaj
bonprix
BonPrixWażna za 8 dni
tesco supermarket
Tesco SupermarketWażna od jutra
mila
MILAWażna za 6 dni
Nav
Cover

Jak obniżyć koszty za energię elektryczną i ogrzewanie?

Do najważniejszych wydatków w sezonie zimowym należą przede wszystkim kosztowne wyjazdy na ferie, jak również wysokie opłaty za energię elektryczną i ogrzewanie. Czy istnieją sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na energii? Oczywiście! Przygotowaliśmy kilka porad, które Ci w tym pomogą. Przeczytaj!

Jak zacząć oszczędzać na energii? Gdy wychodzimy do pracy i nie ma nas w mieszkaniu przez 10 godzin, to warto na ten czas zakręcać głowice termostatyczne w grzejnikach. Trzeba jednak pamiętać, że tylko systematyczne przestawianie głowic przyniesie rezultaty w postaci oszczędności pieniędzy. Jeśli nie będziemy mieć czasu na tę codzienną, monotonną czynność możemy zainwestować w termostatyczne głowice programowalne. Dzięki nim grzejniki będą automatycznie dawać ciepło w godzinach, które samodzielnie ustawimy!

Kolejnym skutecznym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na energii jest zmiana dostawcy prądu. Jak zrobić to dobrze? Trzeba zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi ofertami na rynku oraz dokonać wnikliwej analizy kosztów. Warto pamiętać, żeby nie podejmować pochopnej decyzji o zmianie operatora energii elektrycznej, ponieważ później możemy tego żałować. Przestrzegamy też przed promocjami, które zwykle są krótkoterminowe i niestety na dłuższą metę po prostu się nie opłacają.

Jeśli mieszkamy w domu to możemy się również pokusić o dobrą izolację ścian poprzez wełnę mineralną lub styropian oraz wymianę kotła. Dzięki temu po czasie zaoszczędzimy całkiem sporą sumę pieniędzy, którą możemy później wydać na różne przyjemności.

Obserwuj nas