Cover

Jak dobrać dżinsy do swojej sylwetki?

Niezastąpione i zawsze modne dżinsy kontra pięć najpopularniejszych damskich typów sylwetki. Podpowiadamy, jakie spodnie wybrać, by podkreślić to, co powinno zostać podkreślone, a zamaskować to, o czym nikt inny poza nami nie musi wiedzieć!

Sylwetka typu Klepsydra

Wyzwaniem w dżinsach dla klepsydry jest idealne dopasowanie na dwóch poziomach – w talii i w biodrach. Wybieraj więc spodnie proste, z nieco obniżonym stanem, sięgające tuż pod pępek. Wyższe będą odstawać w talii. Kolorystyka dowolna.

Sylwetka typu Gruszka

Dla gruszek najlepszym rozwiązaniem są spodnie w ciemnych odcieniach, z podwyższonym stanem i lekko rozszerzonymi nogawkami – ułatwia to wyrównanie proporcji pomiędzy smuklejszą górną partią ciała a masywniejszym dołem. Mierzone na boso, dżinsy powinny sięgać podłogi. Zrezygnuj z jasnych przetarć i zdobień w okolicach bioder.

Sylwetka typu Jabłko

Newralgiczne okolice brzucha zamaskuj spodniami z podwyższonym stanem, najlepiej w ciemnych kolorach, potęgujących efekt wyszczuplający. Taki krój spodni bardzo wydłuża całe ciało i nadaje pożądanych proporcji.

Sylwetka z dużym biustem

Mając takie dwa atuty, brakuje ci tylko jednego – podkreślonych pośladków. Wybieraj modele w jasnych kolorach, z ozdobami na tylnych kieszeniach, z szerokimi nogawkami. Nie musisz się obawiać, że będziesz wyglądać przysadziście - duży biust daje Ci możliwość optycznego powiększania dolnych partii ciała.

Sylwetka chłopięca

Jak na typ sylwetki przystało – dla kobiet z wąskimi biodrami najlepsze będą klasyczne, proste, nieco męskie spodnie. Zrezygnuj z cienkich dżinsów ze stretchem, podkreślą chudość nóg, a w zamian za to postaw na grubszy i sztywniejszy dżins. Wytarcia, naszywki, kieszenie – wszystko to optycznie powiększy drobne nogi, nadając im nieco krągłości.

Obserwuj nas