Nav
lidl
LidlOstatni dzień promocji!
rossmann
Rossmanndo końca 5 dni
aldi
AldiOstatni dzień promocji!
hebe
Hebedo końca 4 dni
nkd
NKDdo końca 5 dni
aldi
AldiOstatni dzień promocji!
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 2 dni
biedronka
BiedronkaWażna za 2 dni
kakadu
Kakadudo końca 4 dni
media markt
Media Marktdo końca 20 dni
action
Actiondo końca 3 dni
dino
Dinodo końca 3 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 4 dni
ccc
CCCdo końca 20 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Irygator do zębów – 5 powodów, dla których warto się w niego zaopatrzyć

Samo szczotkowanie zębów to zbyt mało, aby zapewnić swojej jamie ustnej kompleksową ochronę każdego dnia. W tym celu warto również zadbać o przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się spore ilości osadów, płytki nazębnej i resztek pokarmowych. Aby skutecznie je wyczyścić, należy zaopatrzyć się w odpowiedni przyrząd. Takim jest właśnie irygator do zębów. Poznaj 5 powodów, dla których warto po niego sięgnąć. Jeśli zdecydujesz się na kupno irygatora, odwiedź ranking najlepszych tego typu przyrządów.
Cover

Irygator do zębów to urządzenie przeznaczone do oczyszczania jamy ustnej, a w szczególności trudno dostępnych miejsc, takich jak chociażby przestrzenie międzyzębowe czy kieszenie dziąsłowe. W swojej pracy wykorzystuje strumień wody pod ciśnieniem i usuwa za jego pomocą wszystkie nieczystości. Swoim wyglądem irygator do zębów przypomina szczoteczkę elektryczną, jednak zamiast standardowej końcówki posiada cienką rurkę. Centralnym punktem irygatora do zębów jest silniczek elektryczny, który napędza pompę połączoną ze zbiornikiem wodnym. Na wylocie irygatora umieszczona jest dysza strumieniowa, przez którą przechodzi sprężone powietrze. Wspomniany zbiornik może być doczepiany do urządzenia lub stanowić jego integralną część.

Skuteczne oczyszczanie jamy ustnej

Irygator do zębów działa niczym myjka ciśnieniowa, ponieważ w swojej pracy korzysta ze strumienia wodnego, który wydobywa się pod ciśnieniem poprzez miniaturową pompę. W wyniku jego pracy powstałe mikropęcherzyki powietrza łączą się z wodą i trafiają do ciasnych przestrzeni międzyzębowych oraz kieszonek dziąsłowych, bardzo precyzyjnie oraz zarazem bezpiecznie oczyszczając je z płytki nazębnej, osadów, bakterii i resztek pokarmowych. Niektóre modele irygatorów do zębów wyposażone są w ortodontyczną dyszę czyszczącą, dzięki której strumień wody dociera do trudno dostępnych elementów aparatu ortodontycznego. Stosując urządzenia tego typu, zapobiegasz wielu dolegliwościom jamy ustnej, w tym próchnicy czy paradontozie. 

Masaż i wzmocnienie dziąseł przy pomocy irygatora do zębów

Irygator do zębów nie tylko oczyszcza trudno dostępne miejsca w jamie ustnej, ale również dba o kondycję dziąseł. W jaki sposób? To proste. Strumień wodny, który wydobywa się
z urządzenia, delikatnie masuje tkankę miękką, tym samym poprawiając jej ukrwienie oraz wzmacniając ją. Dzięki temu dziąsła stają się odporniejsze na uszkodzenia. 

Dysze czyszczące do wyboru

Większość modeli irygatorów do zębów wyposażono w kilka wymiennych dysz czyszczących, które różnią się od siebie kształtem i przeznaczeniem. Dzięki temu każdy użytkownik może sięgnąć po końcówkę odpowiednią dla siebie. Możemy wymienić następujące dysze czyszczące do irygatorów do zębów: klasyczną, ortodontyczną, poddziąsłową, do pielęgnacji języka, do czyszczenia implantów oraz mostów itd.

Szeroki zakres ciśnienia irygatora 

Irygatory dentystyczne wytwarzają strumień wody o różnym zakresie ciśnienia. Urządzenia bezprzewodowe oferują zazwyczaj nieco niższe ciśnienie, np. o wartości od 3,0 do 4,5 lub od 3,1 do 5,2 bara. Taka moc najlepiej sprawdzi się u osób, które narzekają na problemy
z dziąsłami. Wyższe ciśnienie przeznaczone jest do czyszczenia ciasno stłoczonych zębów,
a można je znaleźć najczęściej w irygatorach stacjonarnych (od 0,5 do 7,6 bara).

Odświeżanie oddechu

Jednym ze skutecznych sposobów na nieświeży oddech jest regularne oczyszczanie wszystkich zakamarków jamy ustnej. Warto również zadbać o higienę języka, na którym gromadzi się naprawdę sporo nalotów. Wszystko to osiągniemy dzięki irygatorowi do zębów, który dodatkowo nawilża jamę ustną, chroniąc ją przed wysuszeniem.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama