Polecane gazetkiZnicze - promocje z gazetek
S3 okazjum porteer wa  640x637
Anonimowy

S3 10815949 750291941721381 1067631491 n

Irish Cream: Czy Baileys to jedyny dobry wybór?

Szczególnie biorąc pod uwagę, że jego cena jest ponad dwa a nawet trzy razy wyższa niż marketowych odpowiedników. Nad tym zastanowimy się w tym artykule dokonując porównania likieru Bailey’s (Tesco- 59,99zł/0,7l), oraz  dwóch marketowych wersji- likieru Feeney’s (Żabka- 39,99 zł) i likieru WhesleyCream (Biedronka 21,95 zł).

Barwa i konsystencja- czy różnice są znaczące?

Analizując  barwę wszystkich trzech likierów ciężko wskazać jeden, który byłby w znaczący sposób odmienny. Różnice w kolorze każdego z likierów są dosyć dyskretne. Każdy z nich ma barwę jasno -brązowo- kremową przywodzącą na myśl kawę z dużą ilością mleka. Niemniej jednak konsystencją wcale owej kawy nie przypominają.
Zestawiając ze sobą wszystkie trzy likiery pod względem konsystencji, zauważyć można że WhesleyCream z Biedronki jest nieco mniej gęsty niż Bailey’s i Feeney’s (Żabka). Różnica ta może dać się odczuć najbardziej podczas robienia warstwowych shotów, ale jeśli ktoś jest wprawiony poradzi sobie nawet i z tym likierem.

Czy 50 zł smakuje lepiej niż 20 zł?                                                                                     

Przejdźmy chyba do najważniejszego testu, czyli sprawdzenia, który z wybranych do testu likierów jest  najsmaczniejszy.

Baileys

Zdecydowanie wyraźnie króluje smak whiskey, który dzięki delikatnie tłustej konsystencji śmietanki trwa znacznie dłużej i jest łagodniejszy. Mocno zaakcentowany jest również smak wanilii, która jest jedną z głównych przypraw użytych w tym likierze. Słodycz likieru jest bardzo zbalansowana i można stwierdzić, że pochodzi w znaczniej mierze od śmietanki.

Feeney’s

Whiskey również stanowi centrum wszystkich smaków tego likieru. Śmietanka użyta do jego produkcji miała prawdopodobnie nieco większą zawartość tłuszczu niż ta użyta w produkcji Baileysa. Nie należy interpretować jako wady likieru Feeney’s, a wręcz przeciwnie. Tłuszcz zawarty w śmietanie pełni rolę nośnika smaków i aromatów. Wanilia, kakao i nuty kawy są o wiele intensywniejsze niż w Baileysie. Minusem może być jednak to, że większa zawartość tłuszczu w połączeniu z większą ilością cukru powoduje, że po kilku drinkach czujemy przesyt (nie alkoholowy lecz ten związany z ilością cukru).

Whesley Cream

Tutaj również smak whiskey jest numerem jeden. Jak można spodziewać się po konsystencji śmietanka jest zdecydowanie w wersji light. O podniesienie wartości energetycznej ‘dba’ zdecydowanie największa zawartość cukru, przez to, że śmietanka jest zdecydowanie najlżejsza. Likier ten nie daje odczucia przytłoczenia.  Na finishu gości przyjemny korzenny posmak.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, który z przybliżonych likierów jest najlepszy. Pomimo, że reprezentują jeden typ likieru każdy z nich jest nieco inny , każdy  posiada swoje indywidualne cechy i wady i każdy jest smaczny. Tutaj przy wyborze odpowiedniej butelki należy kierować się indywidualnymi upodobaniami smakowymi.

 

Zaskocz podaniem- odkryj nowy smak!

Tym razem również przygotowaliśmy dla Ciebie prosty i ciekawy drink w oparciu o likier IrishCream.
Tym razem Twój ulubiony likier łączymy z syropem waniliowym, który jeszcze bardziej podkreśli charakter przygotowanego przez nas drinka. Całość podamy uwieńczoną  kostkami mrożonej , ulubionej kawy.


Przejdźmy zatem do przepisu:

‘Coffeeice’

Skład:

60 ml likier IrishCream
20 ml syrop waniliowy
kostki mrożonej kawy
Biała czekolada do dekoracji

Wykonanie:

Do niskiej szklanki o cienkich ściankach wkładamy kostki mrożonej kawy. Wlewamy syrop, a następnie likier IrishCream. Całość delikatnie mieszamy.
Ozdabiamy fragmentem tabliczki białej czekolady.
 

Smaczny i aromatyczny drink gotowy!

Komentarze
Nasz Serwis korzysta z plików cookies, aby ułatwić Użytkownikom przeglądanie naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli Użytkownik nie ma zablokowanej opcji zapisywania tych plików, to zgadza się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Użytkownik może samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w regulaminie.