Nav
lidl
LidlWażna od jutra
dino
Dinodo końca 2 dni
aldi
Aldido końca 7 dni
carrefour
CarrefourWażna za 2 dni
netto
NettoWażna od jutra
aldi
Aldido końca 7 dni
media markt
Media Marktdo końca 13 dni
rossmann
Rossmanndo końca 5 dni
biedronka
BiedronkaWażna od jutra
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 5 dni
action
Actiondo końca 2 dni
hebe
Hebedo końca 10 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 3 dni
tchibo
Tchibodo końca 18 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy

Idealne rośliny do domu: dla początkujących i opornych

Zaczynasz swoją przygodę z roślinami? Zastanawiasz się, jakie kwiaty będą najlepsze i najłatwiejsze w pielęgnacji? Jeśli tak, warto postawić na rośliny, które nie będą wymagać od Ciebie zbyt wiele uwagi. Takie kwiaty będą świetnym pomysłem dla początkujących oraz dla zapominalskich.
Cover
rośliny dla początkujących Fot. Adobe Stock

Osoby zapracowane lub zapominalskie nie muszą rezygnować z kwiatów. Wystarczy kupić rośliny, które nie wymagają specjalnej pielęgnacji. W kwiaciarniach, a nawet w dyskontach możemy znaleźć rośliny, z którymi poradzi sobie każda początkująca osoba. Jeśli chcesz cieszyć się zieloną roślinnością, a jesteś osobą początkującą, postaw na proste kwiaty. Wybraliśmy dla was trzy rośliny do domu, które wytrzymają naprawdę wiele! 

Zamiokulkas: idealna roślina dla zapominalskich 

Zamiokulkas to idealna roślina dla zapominalskich 
Zamiokulkas nie wymaga dużej uwagi. Fot. Adobe Stock

Zamiokulkas to wspaniała roślina ozdobna. Potrafi osiągnąć nawet 150 cm wysokości. Jest to roślina o niskich wymaganiach. Przede wszystkim charakteryzuje się dużą odpornością na choroby. Jest idealny dla osób, które zapominają podlewać kwiaty. Zamiokulkas nie wymaga częstego podlewania. Jeśli zapomnimy o podlaniu go, liście zaczną się nieznacznie marszczyć. Na szczęście, gdy go nawodnimy, szybko wróci do pierwotnego wyglądu. Zamiokulkas najlepiej rośnie w miejscach, które są lekko zacienione lub całkowicie zacienione. Zbyt duże nasłonecznienie liści może skutkować powstawaniem na nich brązowych plam.

Aloes: idealny dla początkujących 

Aloes to idealna roślina dla początkujących 
Aloes jest bardzo prosty w pielęgnacji. Fot. Adobe Stock

Aloes to piękna roślina ozdobna. Charakteryzuje się ostrymi, zakończonymi liśćmi. Jest to roślina banalna w uprawie, co czyni ją świetnym wyborem dla początkujących hodowców. Aloes jest odporny na susze i dobrze znosi okresy bez podlewania. Lubi światło i promienie słoneczne. Aloes warto umieścić na parapecie, ale poradzi sobie również w miejscach o większym zacienieniu. Wystarczy podlewać go raz na dwa tygodnie. Dodatkowo aloes ma właściwości lecznice. Warto mieć tę roślinę pod ręką! 

Skrzydłokwiat: niewymagający kwiat

Skrzydłokwiat to niewymagający kwiat
Prosty kwiat do twojego domu! Fot. Adobe Stock

Skrzydłokwiat to jedyna roślina z tej listy, która wymaga wilgotnego podłoża. W zimie powinniśmy go podlewać raz na tydzień, natomiast latem co 2-3 dni. Mimo wszystko jest to świetny wybór dla początkujących hodowców kwiatów. Skrzydłokwiat nie ma dużych wymagań pielęgnacyjnych. Z jego uprawą poradzi sobie każdy początkujący ogrodnik. Kwiat ten jest odporny na choroby i szkodniki. Dodatkowo może kwitnąć przez cały rok. Lubi jasne pomieszczenia, ale źle sobie radzi w bezpośrednim nasłonecznieniu. Ponadto skrzydłokwiat świetnie oczyszcza powietrze.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama