Cover

Idealna garderoba

Od 2 lutego w sklepach Tchibo znajdziecie wszystkie produkty, które pokazuję poniżej, które posłużą Wam do dobrego wykorzystania każdej przestrzeni w szafie.

Ikea to sklep, który słynie z przedmiotów, które ułatwiają nam życie. Zobaczcie katalog sklepu na rok 2014/2015, znajdziecie tam wiele inspiracji.

W szafie, która znajduje się najczęściej w naszej sypialni, lub blisko niej, trzymamy między innymi:

sukienki, koszule, spodnie, krawaty, paski, torebki, swetry, t-shirty itp. Jak poukładać te wszystkie rzeczy?

Ważne jest, by jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, którą mamy w szafie. Pamiętajmy, że na najwyższych półach trzymamy rzeczy, które używamy dość rzadko. Jes to też idealne miejsce na odzież sezonową. Gdy idzie lato ułożysz na nich ciepłe swetry, a zimą m.in. cienkie bluzki.

Do przechowywania rzeczy na górnych półkach posłużą nam:

Worki próżniowe, które potrafią zaoszczędzić nam wiele miejsca i dodatkowo chronią przed kurzem. 

Wszelkiego rodzaju pudełka. Dzięki nim w naszej szafie zapanuje porządek, będzie wyglądała elegancko, a dodatkowo ochroni nasze ubrania i dodatki przed kurzem. 

 

Jeśli mamy wiele koszul, spodni i spódnic, to mogą zająć w naszej szafie dużo miejsca, szczególnie gdy każdą z tych rzeczy powiesimy na osobnym wieszaku. Jeśli użyjemy specjalnych wieszaków z Tchibo, wtedy zaoszczędzimy wiele miejsca. Pamiętaj: ubrania wieszaj kolorami, łatwiej wtedy znajdziesz właściwą część garderoby.

Do organizacji szalików i chustek również posłużą nam specjalne wieszaki.

Swetry nie powinny wisieć na wieszakach, gdyż się niszczą i wyciągają. Wieszaki wypychają swetry na ramionach, a tych zmian już nie będziemy w stanie usunąć. Swetry powinny być poukładane na półkach. Do dobrej organizacji miejsca na półkach użyjmy przegrody oraz podwieszanych koszy do regałów:

 

Stosujmy do przechowywania naszych ubrań wszelkiego rodzaju organizery do szaf. Wypełnią niewykorzystywane miejsce w szafie i dadzą nam dodatkowe miejsce.

 

Gdy ich użyjemy nasza szafa będzie wyglądała następująco:

 

Paski i krawaty przechowujemy albo w szufladach albo na wieszakach. Posłużą nam do tego pudełka:

lub specjalne wieszaki:

 

Torebki w szafie układamy na półce. Możemy je trzymać w bawełnianych woreczkach. Torebki również możemy wieszać w szafie, ale na specjalnych wieszakach, które sprawią, że uchywy torebek się nie zniszczą.

 

Moja rada dla Was:

Aby w naszej garderobie panował ład i porządek, przynajmniej raz na rok róbmy przegląd szafy. Jeśli nie założyłeś czegoś dłużej niż rok, pewne jest, że tego już nie założysz. Oddaj lub sprzedaj komuś tę część garderoby. Dzięki temu będziesz mieć więcej miesca lub zrobisz miejsce na nowe rzeczy.

Obserwuj nas