Polecane

Nav
polomarket
POLOmarketdo końca 2 dni
lidl
LidlOstatni dzień promocji!
carrefour
Carrefourdo końca 13 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 1 dzień
cersanit
Cersanitdo końca 6 dni
agata
Agata do końca 6 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 2 dni
black red white
Black Red Whitedo końca 10 dni
tesco hipermarket
Tesco Hipermarketdo końca 3 dni
norauto
Norautodo końca 6 dni
black red white
Black Red Whitedo końca 10 dni
media expert
Media Expertdo końca 10 dni
rtv euro agd
RTV EURO AGDdo końca 4 dni
Nav
Cover

Hamleys znika z Polski

Jak donosi handelextra.pl znana brytyjska marka Hamleys wycofuje się z rynku Polskiego. Jedyny sklep w Polsce, który znajdował się w warszawskiej Galerii Północnej, został zamknięty pod koniec lipca.

Hamleys to brytyjska sieć sklepów z zabawkami, która jest popularna na całym świecie. W swojej ofercie oferuje zarówno popularne marki, jak i oryginale serie zabawek marki własnej. Placówka oferuje również różne atrakcje dla dzieci.  

W 2017 roku otworzono pierwszy i jedyny sklep w Polsce, niestety 31 lipca br. został zamknięty i już nie można skorzystać ze stacjonarnej oferty. Jak przekazał handelextra.pl, lokalizacja Hamleys nie spełniała oczekiwań firmy.

Zdaniem ekspertów brak dodatkowych promocji oraz nakładów na działania marketingowych, negatywnie wpłynęły na zadowalające wyniki na rynku polskim. Klienci też nie są zaskoczeni zniknięciem placówki. Polakom podobały się zabawki, ale cena skutecznie odstraszała. Dodatkowo płatne atrakcje też nie wzbudziły dużego zachwytu.

To nie jest pierwsza brytyjska firma, która zdecydowała się wycofać z rynku polskiego. W Polsce nie kupimy już w takich sieciach jak Mothercare, Top Shop, Mark&Spencer, New Look czy River Island.

Powierzchnie po Hamleysie zajmie nowo wschodząca polska marka Junior, która w swojej ofercie posiada zabawki i artykuły dziecięce. Pierwszy sklep został otwarty w Galerii Jurajskiej.  

Obserwuj nas
Zobacz także