Cover

Hamak do ogrodu i na taras

Hamak czy leżak to symbol beztroskiego, letniego wypoczynku. Aby spełniał funkcję wygodnego mebla wypoczynkowego, powinien być dostosowany do naszych potrzeb -  wtedy zamieni ogród w prywatną strefę relaksu.

Hamak dla całej rodziny

Jeśli z hamaka ma korzystać cała rodzina, w tym dzieci, hamak musi być stabilny i mało wywrotowy. Idealnym rozwiązaniem okaże się zatem hamak tradycyjny, który w związku ze znacznym zapadaniem się w jego materiał, chroni przed wypadnięciem.

Dla dzieci dostępne są ponadto hamaki dedykowane maluchom, z usztywnianymi bokami i innymi zabezpieczeniami. Dla niemowlaka wystarczający okaże się hamak o długości 1, 5 m, dla większego dziecka - około 2, 5 metra. Dorośli komfortowo odpoczną w hamaku o długości przekraczającej 3 metry.

Tradycyjny hamak to rozwiązanie uniwersalne, gdyż można go zamontować w wielu miejscach i łatwo go zwinąć, zatem nie zajmie on dużo przestrzeni. Hamaki do zadań specjalnych z kolei umożliwiają bezpieczny odpoczynek dzieciom. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni rozmiar i materiał, z którego wykonany jest hamak i cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu.

Inne rodzaje hamaków

Hamak poprzeczny różni się od tego tradycyjnego obecnością sztywnych kijków, które utrzymują materiał w stanie napięcia. W takim hamaku nie zapadniesz się głęboko, zatem istnieje większe ryzyko wywrotki. Lepiej nie oddawać się drzemce, ale idealnie sprawdzi się do przeczytania na nim książki.

Ciekawą opcją jest hamak - fotel dedykowany tym, którzy zamiast beztroskiego lenistwa w pozycji leżącej wolą usiąść wygodnie z kubkiem kawy czy herbaty.

Hamak z namiotem ochroni przed słońcem, a jeśli dodatkowo wyposażony jest w moskitierę - także przed owadami.

Obserwuj nas