Nav
lidl
LidlWażna za 2 dni
rossmann
Rossmanndo końca 13 dni
aldi
AldiOstatni dzień promocji!
żabka
Żabkado końca 3 dni
kakto.pl
Kakto.pldo końca 29 dni
aldi
AldiOstatni dzień promocji!
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 31 dni
biedronka
BiedronkaWażna za 2 dni
neopunkt
NEOPUNKTdo końca 3 dni
netto
NettoWażna za 2 dni
action
Actiondo końca 3 dni
dino
Dinodo końca 3 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 4 dni
hebe
Hebedo końca 11 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Gdzie szukać promocji bankowych?

Promocje bankowe składają się głównie z premii gotówkowych przyznawanych po otwarciu nowego konta osobistego, firmowego lub oszczędnościowego. Aby zakwalifikować się do tej jednorazowej korzyści, zwykle trzeba spełnić określone warunki. Oczywiście premia za rejestrację nie jest jedyną, jaką można otrzymać. Gdzie szukać najlepszych promocji bankowych? Sprawdź!
Cover
adobe stock

Jak działają promocje bankowe?

Zapewne widziałeś reklamę, w której padły słowa „Załóż konto w naszym banku, a otrzymasz nawet 300 zł premii”. To jedne z najczęstszych promocji, na które można liczyć, zakładając konto osobiste lub firmowe. Bonusy mogą dotyczyć także kredytów gotówkowych, hipotecznych lub okazyjnego korzystania z kart kredytowych.

Zasady działania promocji bankowych są bardzo proste. Dany bank oferuje Ci swój produkt wraz z akcją bonusową. Szczegóły przyznania nagród zawsze uściśla regulamin promocji. Jeśli spełnisz określone w nim warunki, otrzymasz przewidzianą gratyfikację.

Co można otrzymać za akcje promocji bankowych?

Promocje bankowe mogą być warte wysiłku związanego na przykład z założeniem nowego konta, zwłaszcza jeśli nagroda jest wystarczająco wysoka, a wymagania nie są zbyt trudne do spełnienia. Oczywiście rodzaj bonusu zależy od produktu i banku, który startuje z daną promocją.

Do najczęściej organizowanych akcji promocji bankowych zalicza się:

  • Nagrody pieniężne: są przyznawane zwykle za otwarcie nowego rachunku osobistego, konta firmowego lub polecenie produktu innej osobie. Kwoty są różne, czasami jest to kilkadziesiąt złotych, a niekiedy nawet i kilkaset.
  • Nagrody rzeczowe: przyznawane na warunkach podobnych do nagród pieniężnych. Banki chętnie rozdają smartwatche, tablety, smartfony lub słuchawki.
  • Karty podarunkowe, kody promocyjne: najczęściej dotyczą znanych sieci handlowych z elektroniką, sprzętem AGD, odzieżą i sprzętem sportowym itp.
  • Cashback, czyli kasa wraca: to promocja popularna dla płatności bezgotówkowych kartą bankomatową lub BLIK-iem. Pozwala na zwrot części środków wydanych na zakupy w określonych sklepach.
  • Punkty wymienne na nagrody: niektóre banki prowadzą programy lojalnościowe. Na przykład za opłacenie zakupów kartą, otrzymujesz punkty, które potem możesz wymienić na wybraną nagrodę rzeczową, bilet do kina, kod zniżkowy itp. Działa to podobnie jak programy na stacjach benzynowych.
  • Brak opłat za prowadzenie konta lub używanie karty: zwykle są to akcje czasowe lub wymagające spełnienia określonych warunków (np. wykonanie minimum 5 płatności bezgotówkowych w miesiącu).
  • Łączenie rat, RRSO 0% lub prowizja 0%: to promocje przewidziane dla klientów, którzy rozważają zaciągnięcie kredytu gotówkowego.

Gdzie znaleźć najlepsze promocje bankowe?

Banki dbają o to, aby przyciągać do siebie klientów, więc często oferują nowe akcje promocyjne. Część z nich reklamowanych jest na bilbordach, w reklamach telewizyjnych, radiowych i internetowych. Oczywiście można wchodzić na strony internetowe poszczególnych banków w Polsce i co jakiś czas sprawdzać ich aktualną ofertę. Jest to jednak zadanie uciążliwe i przede wszystkim czasochłonne.

Dlatego, zamiast poświęcać czas na odwiedzanie witryn bankowych, lepiej wejdź na stronę porównywarki finansowej finanse.rankomat.pl. Tam co miesiąc są aktualizowane rankingi różnych produktów z ofert banków. W jednym miejscu poznasz aktualnie najkorzystniejsze oferty kredytów gotówkowych, lokat bankowych i kont osobistych z kilkunastu różnych instytucji. Zaoszczędzisz czas, a przejrzysta forma przedstawienia danych pozwoli Ci od razu „złowić” wyjątkowe okazje.

Czy opłaca się korzystać z promocji bankowych?

Najlepsze promocje bankowe oferują możliwość zdobycia znacznej premii pieniężnej za założenie nowego konta. Niektórzy zarabiają też na sprzedaży nagród lub traktują je jako gotowy prezent dla bliskiej osoby. Niskie lub zerowe oprocentowanie rat kredytu również jest bardzo opłacalne, bo znacząco obniża wysokość spłaty zobowiązania.

Dlatego, jeśli rzeczywiście potrzebujesz jakiegoś produktu z oferty banku i masz możliwość skorzystania z aktualnych promocji, warto nie przegapić takiej okazji.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama