Nav
lidl
LidlOstatni dzień promocji!
rossmann
Rossmanndo końca 9 dni
aldi
Aldido końca 4 dni
gama
GamaWażna od jutra
kakto.pl
Kakto.pldo końca 25 dni
aldi
Aldido końca 4 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 27 dni
biedronka
Biedronkado końca 4 dni
dino
Dinodo końca 6 dni
media markt
Media Marktdo końca 18 dni
euro sklep
Euro Sklepdo końca 6 dni
dino
Dinodo końca 4 dni
delikatesy centrum
Delikatesy CentrumOstatni dzień promocji!
hebe
Hebedo końca 7 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Frezarki górnowrzecionowe – jak wybrać najlepszą frezarkę?

Frezarki górnowrzecionowe to niezastąpione narzędzia wykorzystywane podczas obróbki drewna w warsztatach stolarskich, w trakcie remontu, budowy itp. Przy pomocy frezarek górnowrzecionowych możliwe jest wykonywanie precyzyjnych otworów i żłobień w drewnie, metalu, plastiku oraz innych materiałach. W prezentowanym w artykule omówimy najważniejsze aspekty, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszej frezarki. W sklepie Narzedziownia.shop znajdziesz duży wybór narzędzi tego typu, w tym frezarki DeWalt oraz frezarki Makita.
Cover
materiały sponsora - narzedziownia.shop

Na co zwrócić uwagę wybierając frezarkę górnowrzecionową? 

Jeżeli zastanawiasz się jaką frezarkę górnowrzecionową kupić, powinieneś zwrócić uwagę na kilka aspektów, dzięki którym znajdziesz narzędzie dopasowane do Twoich potrzeb. Do prac profesjonalnych potrzebne są narzędzia gwarantujące wysoką wydajność frezowania, natomiast w przydomowym warsztacie sprawdzą się frezarki wyposażone w podstawowe funkcje. Przed zakupem frezarki górnowrzecionowej zwróć uwagę na:

  • Moc - od mocy frezarki zależy szybkość wykonywanej pracy; amatorom wystarczą urządzenia o mocy około 1000 W, natomiast przy pracach profesjonalnych minimalna racjonalna moc wynosi 1500 W.
  • Długość skoku – ten parametr określa jaką głębokość frezowania będzie można wykonać; w przydomowym warsztacie wystarczy frezarka o długości skoku około 60 mm, zawodowcom przyda się sprzęt, w którym długość skoku to co najmniej 80 mm. 
  • Maksymalna prędkość obrotowa i jej regulacja – frez porusza się ruchem obrotowym, a jego regulacja pozwala dostosować prędkość frezarki do rodzaju obrabianego materiału. Podczas pracy z drewnem sprawdzą się frezarki z regulacją prędkości obrotowej od 0 do 2500 obrotów na minutę, do pracy z metalem lepsze będą frezarki z regulacją prędkości obrotowej do 3000 obrotów na minutę.
  • Funkcje dodatkowe – niektóre z frezarek górnowrzecionowych wyposażone są w dodatkowe funkcje, takie jak laserowy znacznik linii frezowania czy regulacja głębokości frezowania. Znacznik ułatwia precyzyjną pracę, a regulacja głębokości frezowania pozwala dostosować urządzenie do konkretnych rodzajów obrabianego materiału.

Jaka frezarka górnowrzecionowa do poszczególnych materiałów?

Decyzja co do tego, jaką frezarkę górnowrzecionową wybrać, zależy od rodzaju obrabianego materiału i rodzaju wykonywanych prac. Do pracy z drewnem np. podczas renowacji mebli wystarczy frezarka o mocy około 1000 W i długości skoku 60 mm. Ważne jest, aby była ona wyposażona w regulację prędkości obrotowej, dzięki czemu da się ją dostosować do rodzaju drewna i rodzaju wykonywanych prac. Pozwoli to na wygodne frezowanie wpustów czy zrębów w deskach oraz grubych płytach ze sklejki. Dobrym pomysłem będzie zakup frezarki DeWalt DW615. Jeżeli chcesz zająć się frezowaniem metalu, musisz zaopatrzyć się w urządzenie, którego główną cechą będzie duża moc, 1500 W to minimum, ponadto przyda się tu narzędzie o długości skoku nie mniejszym niż 80 mm. 

Dobra frezarka górnowrzecionowa znajdzie zastosowanie także podczas obróbki innych materiałów, takich jak plastik, tworzywa sztuczne, czy tworzywa kompozytowe. Do pracy z tymi materiałami można używać frezarek przeznaczonych do drewna lub metalu, wcześniej jednak należy określić rodzaj materiału oraz zakres pracy.

frezarka
materiały sponsora - narzedziownia.shop

Frezarki do obróbki drewna i nie tylko 

Frezarka górnowrzecionowa przydaje się podczas wielu prac remontowych i budowlanych. Służy do frezowania wpustów, piór, zrębów, pomaga przy kształtowaniu wycięć do łączenia desek, gniazd pod zawiasy itp. Wybierając nowe elektronarzędzia tego typu, warto zwrócić na urządzenia wyposażone w zestaw frezów pozwalających na pracę w różnych materiałach. Warto kupić frezarkę górnowrzecionową z blokadą wrzeciona oraz z możliwością wymiany frezu przy użyciu jednego klucza. Przydatną opcją będzie także ogranicznik uchylny stopy pozwalający na frezowanie nawet pod kątem 90 stopni.

Frezarkę warto wyposażyć w dodatkowe akcesoria, które ułatwią pracę, takie jak na przykład system odsysania pyłu, prowadnica równoległa, prowadnica wzornika, czy pierścień kopiujący, umożliwiający powtórzenie wykonanego frezu. Wbudowane w urządzenie ograniczniki i blokady, między innymi ogranicznik głębokości frezowania, zapewnią precyzję pracy oraz podniosą jej komfort. W ofercie sklepu Narzedziownia.shop znajdziesz frezarki mające ergonomiczny kształt, które są niezwykle wygodne w trakcie pracy i prawdziwie niezawodne - wyprodukowane przez cenione firmy. 

Jeżeli frezarka górnowrzecionowa to tylko od Narzedziownia.shop

Sklep internetowy Narzedziownia.shop oferuje duży wybór nowoczesnych narzędzi przeznaczonych zarówno dla majsterkowiczów, jak i profesjonalistów. W jego asortymencie znalazły się także frezarki górnowrzecionowe sygnowane markami, takimi jak DeWalt, Makita wiele innych. Najważniejszą zaletą sklepu jest szeroki asortyment, ale równie ważna jest profesjonalna obsługa i pomoc w wyborze najlepszych narzędzi, a także konkurencyjne ceny i szybka dostawa zakupionych produktów. Dzięki temu możesz kupić w rozsądnej cenie narzędzia wysokiej jakości i to bez konieczności wychodzenia z domu!

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama