Polecane

Nav
castorama
Castoramado końca 8 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 3 dni
lidl
Lidldo końca 1 dzień
carrefour
Carrefourdo końca 7 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 2 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 10 dni
agata
Agata do końca 1 dzień
jula
Julado końca 10 dni
media expert
Media Expertdo końca 11 dni
tesco hipermarket
Tesco Hipermarketdo końca 4 dni
norauto
Norautodo końca 11 dni
bonprix
BonPrixdo końca 157 dni
komfort łazienki
Komfort Łazienkido końca 22 dni
Nav
Cover

Dzień Kobiet! Jak wywołać uśmiech na jej twarzy?

Zbliża się 8 marca, czyli Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone w ponad 50 krajach. Pierwsze obchody miały miejsce w 1910 roku, a ustanowione zostały przez Międzynarodówkę Socjalistyczną w Kopenhadze w celu krzewienia idei praw kobiet oraz budowania społecznego poparcia w kampanii na rzecz ich praw wyborczych. Przez lata obchodom towarzyszyło wiele manifestacji i protestów, mających na celu poprawę sytuacji kobiet, dzięki czemu wiele problemów zostało nagłośnionych i choćby częściowo rozwiązanych. W Polsce święto najbardziej popularne było w okresie PRL – kobietom ofiarowywano kwiaty (głównie goździki) i drobne podarunki, których ciężko było znaleźć na sklepowych półkach – rajstopy, mydło czy kawę. Podkreślano też rolę kobiet w każdej dziedzinie życia gospodarczego.

Obecnie Dzień Kobiet nie ma już w Polsce aż tak dużego znaczenia. Niektórzy uważają go za relikt socjalizmu, który powinien odejść w niepamięć wraz z nim. Dla większości jest to jednak przyjemne święto, dzięki któremu mamy możliwość wyrażenia swojej wdzięczności wobec kobiet, które mają w naszym życiu szczególne znaczenia, oraz podziękowania im za codzienną troskę, miłość, przyjaźń czy opiekę. W końcu każda okazja jest dobra, aby wywołać uśmiech na ich twarzach.

Zastanawiasz się, jaki prezent sprawi bliskim Ci kobietom radość?

Oczywiście w dużej mierze jest to kwestia indywidualna, są jednak klasyki, które sprawdzą się zawsze. Po pierwsze – kwiaty. Naprawdę nie trzeba wiele, aby dać komuś do zrozumienia, jak wiele dla nas znaczy. Kwiaty są na to najlepszym przykładem. Na Dzień Kobiet najpopularniejszym wyborem są tulipany, jednak wybór bukietu z ulubionych kwiatów będzie doskonałym świadectwem tego, jak dobrze znamy drugą osobę. Będziemy mieć przy tym pewność, że prezent będzie trafiony. Po drugie – coś na osłodę życia. Na sklepowych półkach nie brakuje słodkości w fantazyjnych kształtach i niebanalnych smakach. Nie jest to pomysł wybitnie oryginalny, jednak jego siłą tkwi właśnie w prostocie. Po trzecie – wino. Oczywiście jest to opcja wyłącznie dla osób pełnoletnich. Która kobieta nie lubi odprężyć się po ciężkim dniu z lampką dobrego wina w dłoni? Ważne, aby wiedzieć, jaki trunek najbardziej lubi bliska nam dama, wówczas z całą pewnością taki prezent sprawi jej dużo radości. Kolejnym pomysłem to biżuteria. Zdecydowana większość kobiet lubi różnego rodzaju błyskotki, a Dzień Kobiet jest odpowiednią okazją, żeby je nimi obdarować. W zależności od tego, jakie relacje łączą nas z daną kobietą, do wyboru mamy wiele możliwości. Na przykład nieśmiertelne serca, jeśli chcemy dać do zrozumienia, że je kochamy, ale też na przykład ulubione zwierzę itp. Ostatnim „klasykiem” wśród prezentów, który powinien przypaść do gustu większości kobiet, jest książka. Płomienny romans czy mrożący krew z żyłach kryminał, poradnik związany z jej hobby, a może przewodnik po kraju, który pragnie odwiedzić? Możliwości jest mnóstwo! Przede wszystkim nie zapomnijmy jednak o dobrym słowie.

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzymy spełnienia najskrytszych marzeń i pogody ducha, nie tylko od święta, a każdego dnia!

 

Sprawdź wszystkie gazetki promocyjne z okazji Dnia Kobiet TUTAJ

Obserwuj nas
Zobacz także