Polecane gazetkiWakacje 2018 - ofertyMajówka - promocje
S3 02 06 artykul okazjum 7

Dzięki tym GPS-om zawsze dojedziesz do celu

Sugerowanie się wyłącznie ceną przy zakupie nawigacji samochodowej, nie jest dobrym posunięciem. Czasem warto po prostu zainwestować nieco więcej, by móc cieszyć się wygodną i bezpieczną jazdą. Przedstawiamy kilka cech dobrej nawigacji samochodowej, dzięki którym podróż będzie przebiegać sprawniej i ekonomiczniej.

Planowanie trasy

Funkcję planowania trasy obsługują już prawie wszystkie nawigacje samochodowe GPS. Umożliwia ona wybór pomiędzy najszybszą a najbardziej ekonomiczną trasą, pominięcie dróg płatnych, przepraw promowych itd. Przykładem prostej nawigacji, obsługującej tą funkcję jest urządzenie LARK Freebird 50.9BT.

Dopasowanie trasy do rodzaju pojazdu

Bardziej zaawansowana funkcją, którą powinna posiadać każda nawigacja jest dobór rodzaju trasy do rodzaju pojazdu. Nie zawsze przecież poruszamy się po drodze wyłącznie samochodem osobowym. Przykładem urządzenia obsługującego funkcję dopasowania trasy jest Navitel E500.

Darmowa aktualizacja

Możliwość uzyskania darmowej aktualizacji jest jednym z powodów, dla których nie warto kupować najtańszej nawigacji. Im częściej aktualizowane są mapy, tym lepiej. Przykładowa nawigacja samochodowa MIO SPIRIT 7500 Polska, aktualizuje mapy aż cztery razy w roku.

Funkcja unikania utrudnień drogowych

Funkcja informująca o utrudnieniach drogowych jest niezbędna, jeśli zależy nam na szybkim dotarciu do celu. Obejmuje ona nie tylko korki, ale też inne rodzaje utrudnień drogowych (na przykład roboty drogowe itd). Urządzeniem obsługującym tą funkcję jest nawigacja MIO SPIRIT 7500 Polska.

Obserwuj nas
Komentarze
Nasz Serwis korzysta z plików cookies, aby ułatwić Użytkownikom przeglądanie naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli Użytkownik nie ma zablokowanej opcji zapisywania tych plików, to zgadza się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Użytkownik może samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w regulaminie.