Dzbanek filtrujacy to rozwiązanie coraz popularniejsze w polskich domach. Taki sprzęt obecnie można zakupić w zasadzie w każdym supermarkecie. Czy warto zdecydować się na taki zakup? Co warto wiedzieć o dzbanku filtrującym Brita?
Dlaczego dzbanek filtrujący?
Dzięki dzbankowi tego rodzaju nie trzeba codziennie kupować nowej butelki wody mineralnej czy źródlanej. Woda przechodząca przez filtr jest oczyszczona z chloru czy metali ciężkich. Poza tym dzbanki filtrujące są rozwiązaniem ekonomicznym, bo sięgając po nie zmniejsza się wykorzystywanie butelek plastikowych. Okazuje się więc, że zalet ich stosowania jest sporo.
Dzbanek filtrujący i jego działanie
Sama zasada działania dzbanka filtrującego jest bardzo prosta. W jego środku zamontowany jest specjalny filtr, którego zadaniem jest zatrzymywanie wszystkich substancji, które negatywnie wpływają na smak i zapach wody, a poza tym są szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Filtr najczęściej wystarcza na około cztery tygodnie. Jednak podczas zakupu znaczenie ma model posiadanego dzbanka. Poszczególne modele różnią się między sobą wielkością oraz rodzajem wykorzystywanych filtrów.
Jaki dzbanek filtrujący wybrać?
Oczywiście w tym przypadku najważniejsze cechy to pojemność, dostępność filtrów oraz wskaźnik zużycia. Im więcej osób mieszka w domu, tym większa powinna być pojemność dzbanka. Klasyczne dzbanki mają na ogół pojemność 1,4 litra. To wielkość idealna dla dwóch dorosłych osób. Większe dzbanki sprawdzają się w przypadku osób aktywnych fizycznie.