Polecane

Nav
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 2 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 2 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 1 dzień
carrefour
Carrefourdo końca 7 dni
jula
Julado końca 13 dni
tesco hipermarket
Tesco Hipermarketdo końca 3 dni
jysk
Jyskdo końca 9 dni
media expert
Media Expertdo końca 9 dni
blu
BLUdo końca 97 dni
rtv euro agd
RTV EURO AGDdo końca 7 dni
norauto
Norautodo końca 16 dni
komfort łazienki
Komfort Łazienkido końca 41 dni
biedronka
BiedronkaWażna od jutra
Nav
Cover

Czym kierować się przy wyborze telewizora LCD?

Kupując nowy telewizor LCD powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego parametry techniczne i technologię wykonania. Na jakie cechy głównie zwrócić uwagę, by nie żałować podjętej decyzji? Poniżej prezentujemy kilka cech jakimi powinien charakteryzować się dobry telewizor LCD.

Telewior LCD

Telewizory LCD posiadają ciekłokrystaliczny ekran, który wykorzystywany jest również w laptopach, telefonach komórkowych czy tabletach. Niepodważalną zaletą tego typu ekranów jest możliwość kształtowania bardzo cienkich modeli w całości pozbawionych ramki. Telewizory te gwarantują również odbiór najlepszej jakości bieli.

Model LED

Wybierając w sklepie telewizor nie znajdziemy już, tak popularnej do niedawna, plazmy. Wycofywane są one powoli z rynku, a ich miejsce zajmują nowoczesne telewizory LCD. Najlepiej postawić na model LED, który pomimo wyższej ceny, pozwala zaoszczędzić dużo energii.

Rozdzielczość ekranu

Zwróćmy szczególną uwagę na rozdzielczość ekranu. Wybierajmy rozdzielczość Full HD zamiast HD, ponieważ dzięki temu uzyskamy pożądaną ostrość i wyrazistość obrazu. Zwróćmy uwagę na naturalność obrazu, ponieważ sztuczne zwiększanie częstotliwości odświeżania obrazu wpływa jej pogorszenie.

Funkcje 3D

Najlepsze telewizory LCD posiadają funkcję 3D, która potrafi przekształcić obraz 2D na 3D, dodatkowo funkcja ta znajduje zastosowanie przy oglądaniu filmów na Blu-ray oraz przy uruchamianiu gier na konsoli. Jeśli bardzo zależy nam na funkcji 3D w telewizorze warto zainwestować w model pracujący w technologii polaryzacyjnej, a nie w migawkowej. Pozwali to uniknąć problemów z synchronizacją okularów z telewizorem.

Obserwuj nas