Polecane

Nav
carrefour
CarrefourWażna za 6 dni
obi
OBIWażna od dzisiaj
lidl
LidlWażna od 2018-12-13
agata
Agata Ważna za 2 dni
leroy merlin
Leroy MerlinWażna za 15 dni
media expert
Media ExpertWażna za 8 dni
polomarket
POLOmarketWażna za 7 dni
norauto
NorautoWażna za 6 dni
rtv euro agd
RTV EURO AGDWażna za 2 dni
bonprix
BonPrixWażna za 8 dni
tesco supermarket
Tesco SupermarketWażna od 2018-12-13
toys“r“us
Toys“R“UsWażna od 2018-12-13
chorten
ChortenWażna od 2018-12-13
Nav
Cover

Czym kierować się przy wyborze telewizora LCD?

Kupując nowy telewizor LCD powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego parametry techniczne i technologię wykonania. Na jakie cechy głównie zwrócić uwagę, by nie żałować podjętej decyzji? Poniżej prezentujemy kilka cech jakimi powinien charakteryzować się dobry telewizor LCD.

Telewior LCD

Telewizory LCD posiadają ciekłokrystaliczny ekran, który wykorzystywany jest również w laptopach, telefonach komórkowych czy tabletach. Niepodważalną zaletą tego typu ekranów jest możliwość kształtowania bardzo cienkich modeli w całości pozbawionych ramki. Telewizory te gwarantują również odbiór najlepszej jakości bieli.

Model LED

Wybierając w sklepie telewizor nie znajdziemy już, tak popularnej do niedawna, plazmy. Wycofywane są one powoli z rynku, a ich miejsce zajmują nowoczesne telewizory LCD. Najlepiej postawić na model LED, który pomimo wyższej ceny, pozwala zaoszczędzić dużo energii.

Rozdzielczość ekranu

Zwróćmy szczególną uwagę na rozdzielczość ekranu. Wybierajmy rozdzielczość Full HD zamiast HD, ponieważ dzięki temu uzyskamy pożądaną ostrość i wyrazistość obrazu. Zwróćmy uwagę na naturalność obrazu, ponieważ sztuczne zwiększanie częstotliwości odświeżania obrazu wpływa jej pogorszenie.

Funkcje 3D

Najlepsze telewizory LCD posiadają funkcję 3D, która potrafi przekształcić obraz 2D na 3D, dodatkowo funkcja ta znajduje zastosowanie przy oglądaniu filmów na Blu-ray oraz przy uruchamianiu gier na konsoli. Jeśli bardzo zależy nam na funkcji 3D w telewizorze warto zainwestować w model pracujący w technologii polaryzacyjnej, a nie w migawkowej. Pozwali to uniknąć problemów z synchronizacją okularów z telewizorem.

Obserwuj nas