Polecane gazetkiBoże Narodzenie - promocje
S3 02 06 artykul okazjum 8

Czym kierować się przy wyborze telewizora LCD?

Kupując nowy telewizor LCD powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego parametry techniczne i technologię wykonania. Na jakie cechy głównie zwrócić uwagę, by nie żałować podjętej decyzji? Poniżej prezentujemy kilka cech jakimi powinien charakteryzować się dobry telewizor LCD.

Telewior LCD

Telewizory LCD posiadają ciekłokrystaliczny ekran, który wykorzystywany jest również w laptopach, telefonach komórkowych czy tabletach. Niepodważalną zaletą tego typu ekranów jest możliwość kształtowania bardzo cienkich modeli w całości pozbawionych ramki. Telewizory te gwarantują również odbiór najlepszej jakości bieli.

Model LED

Wybierając w sklepie telewizor nie znajdziemy już, tak popularnej do niedawna, plazmy. Wycofywane są one powoli z rynku, a ich miejsce zajmują nowoczesne telewizory LCD. Najlepiej postawić na model LED, który pomimo wyższej ceny, pozwala zaoszczędzić dużo energii.

Rozdzielczość ekranu

Zwróćmy szczególną uwagę na rozdzielczość ekranu. Wybierajmy rozdzielczość Full HD zamiast HD, ponieważ dzięki temu uzyskamy pożądaną ostrość i wyrazistość obrazu. Zwróćmy uwagę na naturalność obrazu, ponieważ sztuczne zwiększanie częstotliwości odświeżania obrazu wpływa jej pogorszenie.

Funkcje 3D

Najlepsze telewizory LCD posiadają funkcję 3D, która potrafi przekształcić obraz 2D na 3D, dodatkowo funkcja ta znajduje zastosowanie przy oglądaniu filmów na Blu-ray oraz przy uruchamianiu gier na konsoli. Jeśli bardzo zależy nam na funkcji 3D w telewizorze warto zainwestować w model pracujący w technologii polaryzacyjnej, a nie w migawkowej. Pozwali to uniknąć problemów z synchronizacją okularów z telewizorem.

Obserwuj nas
Komentarze
Nasz Serwis korzysta z plików cookies, aby ułatwić Użytkownikom przeglądanie naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli Użytkownik nie ma zablokowanej opcji zapisywania tych plików, to zgadza się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Użytkownik może samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w regulaminie.