Nav
biedronka
Biedronkado końca 4 dni
rossmann
Rossmanndo końca 12 dni
jula
Julado końca 8 dni
żabka
Żabkado końca 13 dni
pepco
PepcoWażna od jutra
castorama
Castoramado końca 13 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 11 dni
dealz
DealzWażna od jutra
neopunkt
NEOPUNKTdo końca 6 dni
media markt
Media Marktdo końca 6 dni
action
Actiondo końca 6 dni
dino
Dinodo końca 6 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 4 dni
hebe
Hebedo końca 6 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności

Czy zniknie Zara z Polski? Pojawiły się pierwsze plotki

Polscy klienci hiszpańskiej sieci modowej ZARA, zaopatrujący się od wielu lat w odzież i obuwie w salonach firmowych i butikach ZARA Home, przywiązali się do tej marki. Zaniepokoiła ich więc wypowiedziana przez jednego ze znanych stylistów hipoteza, że być może firma ta ma jakieś nowe plany biznesowe i wkrótce wycofa swoją sieć handlową z Polski. Czy są jakieś realne przesłanki do takich przypuszczeń, czy to tylko niczym nie potwierdzona plotka?
Cover
adobe stock

Czy sklepom ZARY w Polsce zagraża zamknięcie?

Informacja podana przez Tomasza Jacykowa - popularnego w świecie mody krytyka i stylisty, przedostała się do mediów. Szybko więc rozeszła się wieść, że jakoby ZARA zamierza prowadzić sprzedaż swoich produktów wyłącznie online, dlatego stopniowo będzie likwidować sklepy stacjonarne w naszym kraju. Spektakularnym zakończeniem działalności firmy w Polsce miałoby być zorganizowanie trzech show roomów prezentujących najnowsze kolekcje. Tomasz Jacyków sądzi, że powodem tej decyzji jest postanowienie sieci TK Maxx o pozyskiwaniu towarów z USA i niestety upublicznił swoją opinię. Przedstawiciele tych współpracujących dotąd ze sobą firm są zaskoczeni tą dziwną wiadomością i w swoich wypowiedziach dementują plotkę.

Zamknięcie ZARY - paradoksalne przypuszczenie

Polska jest dla ZARY doskonałym rynkiem zbytu, więc wycofanie bezpośredniego dostępu do produktów tej marki byłoby mało racjonalną decyzją. ZARA to przedsiębiorstwo z wieloletnią tradycją. Jest flagową marką holdingu Inditex - jednego z największych dystrybutorów odzieży, w którym działają również m.in. Pull&Bear, Oysho, Stradivarius i Bershka. Kobiety i mężczyźni na całym świecie cenią sobie pomysłowe kolekcje odzieży, które podążają za modą, a jednocześnie mają swój niepowtarzalny styl. Zarówno obuwie, jak też wszelkiego rodzaju dodatki są wysokiej jakości. ZARA dostarcza również mnóstwo eleganckich akcesoriów do wyposażenia mieszkania oraz ubranka dla młodszych i starszych dzieci. Cały dostępny asortyment można zobaczyć na stronie zara.com. 

Jakie są realia?

Większość problemów wszystkich sieci sprzedażowych wynikła z rozprzestrzeniającej się od ponad roku pandemii Covid 19. Kłopoty nie ominęły też stacjonarnych punktów handlowych ZARY. Obniżyły się wyniki sprzedażowe, a co za tym idzie obroty firmy. Sprzedaż online nie przyniosła zadowalających rezultatów. To wszystko stało się przyczyną trudnej sytuacji ZARY i innych sieciówek. Na przykład New Look, H&M, Marks&Spencer, Kazar, Burberry, Cubus,  Mohito, GAP, Forever 21 i wiele innych, w ostatnim roku zamknęły swoje sklepy, niektóre całkowicie zrezygnowały ze sprzedaży w Polsce. Zagraniczne źródła podały, że ZARA zamierza zamknąć któreś ze swoich placówek w Azji i w Europie. Ale w tych informacjach nie było nic na temat Polski. Przypuszczenia Tomasza Jacykowa wynikły więc być może z nieprawidłowej interpretacji faktów.

Po co szukać daleko?

Przedsiębiorstwo TK Maxx od dawna posiada w Polsce swoje centrum dystrybucji, a w dodatku właśnie otwiera jeszcze jeden nowy magazyn. Produktów ZARY jest w magazynach spory zapas, więc w nadchodzącym sezonie letnim znajdzie się na sklepowych półkach cały asortyment. Nie będzie zatem potrzeby sprowadzania towarów aż zza oceanu. Spekulacje mediów są mocno przesadzone. Sprzedawcy są pełni optymizmu i już prowadzą kampanię promocyjną.

ZARA wyprzedaż 2021

Powrót do sprzedaży stacjonarnej ułatwi szeroko zakrojona akcja informacyjna. O aktualnych wyprzedażach można dowiedzieć się z ogólnodostępnej gazetki promocyjnej. Na sezon urlopowy polecane są dla kobiet stroje kąpielowe i plażowe, zwiewne sukienki, sandały. Dla mężczyzn letnie garnitury, koszule, tenisówki. Aktualności i nowiny znajdują się na Instagramie i blogu ZARY. Pod koniec sezonu letniego można spodziewać się obniżonych cen. W czasie wielkiej fiesty Rossmanna oferowane są produkty tańsze nawet o 50%.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama