Polecane

Nav
lidl
LidlWażna od jutra
carrefour
Carrefourdo końca 26 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 6 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 20 dni
agata
Agata do końca 4 dni
norauto
Norautodo końca 42 dni
castorama
Castoramado końca 25 dni
obi
OBIdo końca 27 dni
jula
Julado końca 18 dni
bonprix
BonPrixdo końca 159 dni
biedronka
Biedronkado końca 4 dni
netto
NettoOstatni dzień promocji!
pepco
PepcoWażna od jutra
Nav
Cover

Czy warto prowadzić kalendarz wydatków?

Każdy kto ma pieniądze, wydaje je. Jedni mniej, drudzy bardziej, ale nie da się ukryć, że już w nastoletnim życiu zaczynają się wydatki, niekiedy spore. Jeśli zarabiamy dużo to może nie musimy aż tak bardzo kalkulować każdego zakupu, jednak jeśli musimy oszczędzać pieniądze i zarządzać nimi z dużą ostrożnością, dobrze jest prowadzić kalendarz wydatków.

W jakiej formie ma być taki kalendarz? Wszystko zależy od nas. Możemy skorzystać z różnych dostępnych aplikacji na telefon lub też postawić na tradycyjny sposób, czyli np. notes. Dobrze jest na początku miesiąca zaplanować sobie, ile możemy wydać, a ile chcielibyśmy zaoszczędzić. Każdy zakup powinniśmy notować i na bieżąco śledzić własne finanse. Taki kalendarz wydatków ma naprawdę dużo zalet. Przede wszystkim unikniemy niespodzianki, jaką jest wydanie wszystkich pieniędzy np. dwa tygodnie przed kolejną wypłatą.

Poza tym kalendarz uczy nas rozsądnych zakupów, kupowania wyłącznie tego, co faktycznie jest nam potrzebne. Lepiej zrezygnować z drugiej podobnej bluzki, ale móc za to odłożyć trochę pieniędzy na wakacje. Dzięki temu nie będziemy też mieli problemu, gdy nagle pod koniec miesiąca wypadnie nam jakiś nieoczekiwany wydatek, np. z racji zepsutego samochodu itp.

Kalendarz wydatków jest czymś z czym warto zapoznać się już w nastoletnich latach. Właśnie wtedy dostajemy kieszonkowe, zarabiamy w wakacje i wydaje nam się, że możemy do woli wydawać pieniądze. Nic bardziej mylnego, a taki kalendarz nauczy nas odpowiedzialności i będzie nam łatwiej w dorosłym życiu.

Obserwuj nas