Polecane gazetkiWielkanoc - promocje
S3 okazjum kalendarz wydatkow

Czy warto prowadzić kalendarz wydatków?

Każdy kto ma pieniądze, wydaje je. Jedni mniej, drudzy bardziej, ale nie da się ukryć, że już w nastoletnim życiu zaczynają się wydatki, niekiedy spore. Jeśli zarabiamy dużo to może nie musimy aż tak bardzo kalkulować każdego zakupu, jednak jeśli musimy oszczędzać pieniądze i zarządzać nimi z dużą ostrożnością, dobrze jest prowadzić kalendarz wydatków.

W jakiej formie ma być taki kalendarz? Wszystko zależy od nas. Możemy skorzystać z różnych dostępnych aplikacji na telefon lub też postawić na tradycyjny sposób, czyli np. notes. Dobrze jest na początku miesiąca zaplanować sobie, ile możemy wydać, a ile chcielibyśmy zaoszczędzić. Każdy zakup powinniśmy notować i na bieżąco śledzić własne finanse. Taki kalendarz wydatków ma naprawdę dużo zalet. Przede wszystkim unikniemy niespodzianki, jaką jest wydanie wszystkich pieniędzy np. dwa tygodnie przed kolejną wypłatą.

Poza tym kalendarz uczy nas rozsądnych zakupów, kupowania wyłącznie tego, co faktycznie jest nam potrzebne. Lepiej zrezygnować z drugiej podobnej bluzki, ale móc za to odłożyć trochę pieniędzy na wakacje. Dzięki temu nie będziemy też mieli problemu, gdy nagle pod koniec miesiąca wypadnie nam jakiś nieoczekiwany wydatek, np. z racji zepsutego samochodu itp.

Kalendarz wydatków jest czymś z czym warto zapoznać się już w nastoletnich latach. Właśnie wtedy dostajemy kieszonkowe, zarabiamy w wakacje i wydaje nam się, że możemy do woli wydawać pieniądze. Nic bardziej mylnego, a taki kalendarz nauczy nas odpowiedzialności i będzie nam łatwiej w dorosłym życiu.

Obserwuj nas
Komentarze
Nasz Serwis korzysta z plików cookies, aby ułatwić Użytkownikom przeglądanie naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli Użytkownik nie ma zablokowanej opcji zapisywania tych plików, to zgadza się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Użytkownik może samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w regulaminie.