Polecane

Nav
carrefour
CarrefourWażna od 2018-11-13
obi
OBIWażna za 3 dni
lidl
LidlWażna od 2018-11-15
jula
JulaWażna za 2 dni
intermarche super
Intermarche SuperWażna od 2018-11-20
agata
Agata Ważna od 2018-11-13
leroy merlin
Leroy MerlinWażna za 3 dni
polomarket
POLOmarketWażna od 2018-11-14
pandora
PandoraWażna za 4 dni
media expert
Media ExpertWażna od 2018-11-16
norauto
NorautoWażna za 18 dni
bonprix
BonPrixWażna od jutra
tesco supermarket
Tesco SupermarketWażna od 2018-11-15
Nav
Cover

Czy warto prowadzić kalendarz wydatków?

Każdy kto ma pieniądze, wydaje je. Jedni mniej, drudzy bardziej, ale nie da się ukryć, że już w nastoletnim życiu zaczynają się wydatki, niekiedy spore. Jeśli zarabiamy dużo to może nie musimy aż tak bardzo kalkulować każdego zakupu, jednak jeśli musimy oszczędzać pieniądze i zarządzać nimi z dużą ostrożnością, dobrze jest prowadzić kalendarz wydatków.

W jakiej formie ma być taki kalendarz? Wszystko zależy od nas. Możemy skorzystać z różnych dostępnych aplikacji na telefon lub też postawić na tradycyjny sposób, czyli np. notes. Dobrze jest na początku miesiąca zaplanować sobie, ile możemy wydać, a ile chcielibyśmy zaoszczędzić. Każdy zakup powinniśmy notować i na bieżąco śledzić własne finanse. Taki kalendarz wydatków ma naprawdę dużo zalet. Przede wszystkim unikniemy niespodzianki, jaką jest wydanie wszystkich pieniędzy np. dwa tygodnie przed kolejną wypłatą.

Poza tym kalendarz uczy nas rozsądnych zakupów, kupowania wyłącznie tego, co faktycznie jest nam potrzebne. Lepiej zrezygnować z drugiej podobnej bluzki, ale móc za to odłożyć trochę pieniędzy na wakacje. Dzięki temu nie będziemy też mieli problemu, gdy nagle pod koniec miesiąca wypadnie nam jakiś nieoczekiwany wydatek, np. z racji zepsutego samochodu itp.

Kalendarz wydatków jest czymś z czym warto zapoznać się już w nastoletnich latach. Właśnie wtedy dostajemy kieszonkowe, zarabiamy w wakacje i wydaje nam się, że możemy do woli wydawać pieniądze. Nic bardziej mylnego, a taki kalendarz nauczy nas odpowiedzialności i będzie nam łatwiej w dorosłym życiu.

Obserwuj nas