Nav
lidl
LidlWażna za 6 dni
rossmann
Rossmanndo końca 2 dni
sklep polski
Sklep Polskido końca 12 dni
żabka
ŻabkaOstatni dzień promocji!
kakto.pl
Kakto.plWażna za 3 dni
selgros cash&carry
Selgros Cash&CarryWażna za 2 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 5 dni
biedronka
Biedronkado końca 15 dni
neopunkt
NEOPUNKTdo końca 2 dni
media markt
Media Marktdo końca 2 dni
action
ActionOstatni dzień promocji!
dino
DinoOstatni dzień promocji!
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 5 dni
hebe
Hebedo końca 8 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł partnera

Czy odchudzanie na diecie pudełkowej może być skuteczne?

Potrzeba pozbycia się nadmiernej masy ciała jest bardzo częsta wśród osób w wieku produkcyjnym. Nadwaga w czasach żywności przetworzonej, słodzonych napojów, słodkich i słonych przekąsek to spory problem, a wiele badań wskazuje na to, że z otyłością z kolei mierzy się nawet co czwarty z nas. Wysiłki, aby uzyskać prawidłową wagę, miewają różny skutek. Szczęściarzom idzie doskonale, a wytrwanie na diecie to dla nich trudna, lecz systematyczna praca, która z tygodnia na tydzień przynosi efekty. Taki obrót spraw charakterystyczny jest szczególnie dla tych, którzy do zrzucenia mają niewiele kilogramów. Inni zaś skarżą się na słomiany zapał, gdyż trudno im wytrzymać na restrykcyjnym odchudzaniu się, a stare przyzwyczajenia szybko biorą górę. Coraz więcej słyszy się zatem o odchudzaniu z dietą pudełkową, która ma być receptą na wiele problemów, które wiążą się z samodzielną walką z kilogramami.
Cover
Czy da się schudnąć na diecie pudełkowej? fot. Adobe Stock

Czym jest dieta pudełkowa?

Mianem diety pudełkowej określa się sposób odżywiania, który bazuje na usłudze, jaką jest catering dietetyczny. Wszystkie posiłki, które przygotowywane są przez catering, jeszcze na etapie komponowania menu przechodzą przez skrupulatne obliczenia profesjonalnych dietetyków. Dietetycy układają menu z myślą zarówno o wybranej przez nas kaloryczności, jak i optymalnego zbilansowania makroelementów. Następnie kucharze przygotowują dania tak, aby były smaczne i aromatyczne. Posiłki pakowane są w hermetyczne pudełka i dowożone każdego ranka prosto pod nasz adres. Do nas należy odbiór spod drzwi pełnego zestawu pięciu posiłków i cieszenie się idealnie wymierzonymi porcjami.

Oprócz tego, że dzięki pracy dietetyków nie musimy sami obliczać kaloryczności każdego dania, zdejmujemy z siebie ciężar zakupów spożywczych i przyrządzania posiłków od podstaw. Może być to sposób na oszczędność czasu, a w zamian przeznaczenie go na dodatkową aktywność fizyczną, która z pewnością podczas odchudzania nam się przysłuży. 

Dlaczego dieta pudełkowa działa?

Samodzielne odchudzanie wymaga pewnej biegłości w tej dziedzinie, silnej woli i — nie ukrywajmy — umiejętności matematycznych. Aby schudnąć potrzebujemy ujemnego bilansu kalorii. Innymi słowy, aby tracić na wadze, powinniśmy jeść mniej, niż zakłada nasze zapotrzebowanie na energię. Gdy sami przyrządzamy sobie potrawy, łatwo o błędy. Ważenie każdej potrawy i przeliczanie składników pod względem kalorii nie jest czymś, co dla każdego będzie proste i przyjemne. Samo zaś przygotowywanie posiłków kusi dodatkowymi przekąskami; plaster sera na kanapkę, a drugi prosto do buzi — kto z nas nie zna takich dietetycznych grzeszków? Tymczasem niewinny plaster sera, zjedzony jeszcze w czasie komponowania jedzenia na talerzu może mieć nawet 100 kcal. Dieta z pudełka uwalnia nas zarówno od błędów związanych z liczeniem kalorii, jak i od pokus, które są zgubne.

Druga sprawa to fakt, że decydując się na samodzielne odchudzanie mamy tendencję — szczególnie na początku — do maksymalnego ujednolicania menu, rezygnując z ulubionych smaków na rzecz tych składników, które w naszym mniemaniu są dietetyczne. Nie bez przyczyny fit dania wielu kojarzą się z liśćmi sałaty z pomidorem jadanymi na śniadanie, obiad i kolację, których bardzo szybko mają dość. Tymczasem smaczna dieta odchudzająca z cateringu dietetycznego jest bardzo urozmaicona, aromatyczna, nie stroni ani od węglowodanów, ani tłuszczów, ani białek. Wszystkie te elementy są nam potrzebne, aby funkcjonować prawidłowo. Jedzenie wyglądem i smakiem przypomina to restauracyjne, co zdecydowanie umila proces odchudzania i nieco go odczarowuje.

Którą dietę wybrać?

Decydując się na wybór diety pudełkowej, postawmy na tę, która daje szerokie pole wyboru pod względem kaloryczności. Optymalną dla siebie dawkę energii, aby zredukować masę ciała, obliczymy na podstawie całkowitego zapotrzebowania na energię, od którego należy odjąć 300-500 kcal. Dieta pudełkowa WygodnaDieta.pl proponuje cały wachlarz kaloryczności do wyboru, od 1000 do 2500 kcal, a ci, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia, skorzystać mogą z konsultacji dietetycznej zarówno przed, jak i w czasie trwania całej diety. Warto też sprawdzić, czy różne menu otwarte są na specjalne potrzeby żywieniowe, np. uwzględniają niski indeks glikemiczny potraw czy proponują alternatywę wegańską. Jeśli żyjesz z cukrzycą bądź insulinoopornością albo odżywiasz się produktami roślinnymi, taki catering będzie dla ciebie idealny.

Odchudzanie na diecie pudełkowej może być znacznie skuteczniejsze niż to prowadzone na własną rękę. Wszystko za sprawą dobrze zbilansowanego menu, profesjonalnej kontroli dietetyka oraz aromacie dań, który sprawi, że dieta będzie symfonią smaków!

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama