Nav
lidl
LidlOstatni dzień promocji!
rossmann
Rossmanndo końca 9 dni
aldi
AldiOstatni dzień promocji!
żabka
Żabkado końca 3 dni
netto
NettoWażna za 2 dni
aldi
AldiOstatni dzień promocji!
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 9 dni
biedronka
BiedronkaWażna za 2 dni
hebe
Hebedo końca 11 dni
media markt
Media Marktdo końca 7 dni
action
Actiondo końca 3 dni
dino
Dinodo końca 3 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 4 dni
rtv euro agd
RTV EURO AGDOstatni dzień promocji!
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności

Czy 6 lutego to dzień zakupów? Oto gdzie zrobisz zakupy! [LISTA]

Czy najbliższa niedziela to niedziela zakupów czy nie? To miejsce, w którym znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Luty to czas wielu zmian. Weszła w życie nowelizacja ustawy o handlu, a wszyscy jeszcze nie pamiętają o nowych terminach zakupów. Dowiedz się, co czeka nas w najbliższy weekend. Czy niedziela, 6 lutego, jest dniem zakupów?
Cover

Czy 6 lutego jest niedzielą handlową? Wielu Polaków nie będzie zadowolonych z odpowiedzi na pytanie "Czy 6 lutego jest niedzielą handlową?". Osoby, które uwielbiają robić zakupy w weekendy lub tylko wtedy mają taką możliwość, będą zawiedzione. W związku z zakazem handlu niedziela jest niehandlowa. Inaczej było 31 stycznia, kiedy zaostrzone prawo nie dotyczyło jeszcze przedsiębiorców.

Zgodnie z decyzją polityków 6 lutego jest niedzielą niehandlową. Oznacza to, że otwarte mogą być tylko niektóre miejsca, takie jak apteki, urzędy pocztowe i sklepy franczyzowe, restauracje, stacje benzynowe i kwiaciarnie. Oznacza to, że sobota jest ostatnim dniem, w którym można zrobić zakupy w większości butików i centrów handlowych.

Większość ludzi do tej pory nie przejmowała się tym, że niedziela jest handlowa, bo markety tłoczyły się wokół zakazów. Mogłyby one działać siedem dni w tygodniu, stając się urzędami pocztowymi, decydując się na taki krok. Po wielu skargach ze strony społeczeństwa, sprawą zajęli się politycy i system został przekształcony o 180 stopni. Z dnia na dzień lista sklepów otwieranych w niedzielę drastycznie się skróciła.

Zakaz handlu w niedziele zaostrzony

Nowe prawo stanowi, że od 1 lutego w każdą niedzielę mogą być otwarte tylko niektóre placówki pocztowe. Placówka ta musi udowodnić, że co najmniej 40% jej przychodów pochodzi z tego typu działalności, a nie ze sprzedaży żywności lub innych towarów przemysłowych. To sprawia, że jest to bardzo trudne. Zmiana ta spowodowała, że większość supermarketów straciła i zrezygnowała ze współpracy z kurierami.

Wcześniej było wiele sklepów, które były otwarte w niedziele. Były to między innymi Lidl, Biedronka i Dino, POLOmarket czy Aldi. Teraz możemy zrobić zakupy w zaledwie kilku lokalizacjach. 

Chcesz wiedzieć, gdzie możesz zrobić zakupy 6 lutego? Oto lista sklepów, które pozwolą Wam zrobić zakupy mimo zakazu.

  • Żabka - jeśli za ladą stanie właściciel/franczyzobiorca
  • Carrefour Express - wybrane placówki, prosimy o weryfikację pod konkretnymi adresami
  • Easy Auchan - koncepty przy stacjach benzynowych
  • Biedronka franczyzowa - jeśli właściciel/franczyzobiorca stanie za ladą
  • Możesz też robić zakupy na wszystkich stacjach benzynowych i w małych sklepach w okolicy. Właściciel będzie stał przy kasie.
Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama