Nav
biedronka
Biedronkado końca 10 dni
rossmann
Rossmanndo końca 1 dzień
jula
Julado końca 11 dni
żabka
Żabkado końca 9 dni
pepco
Pepcodo końca 3 dni
castorama
Castoramado końca 16 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 14 dni
aldi
AldiWażna od jutra
neopunkt
NEOPUNKTdo końca 10 dni
media markt
Media Marktdo końca 10 dni
action
Actiondo końca 2 dni
dino
Dinodo końca 2 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 3 dni
hebe
Hebedo końca 3 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Artykuł sponsorowany

Co spakować na wyjazd za granicę?

Już niebawem wyjeżdżasz na wymarzone wakacje za granicą i powoli zaczynasz zastanawiać się nad tym, co spakować? Oprócz dokumentów, ubrań czy apteczki, niezbędne będzie dobre ubezpieczenie turystyczne!
Cover

Zacznij od spakowania ważnych dokumentów

W trakcie zagranicznej podróży z pewnością przydadzą się takie dokumenty jak dowód osobisty, paszport, bilety podróży czy rezerwacja hotelu. Koniecznie sprawdź, jakie dokumenty mogą być wymagane w miejscu, do którego podróżujesz.

Jeśli to możliwe, zabierz ze sobą papierowe wersje dokumentów. Mowa tu nie tylko o biletach, ale też o dowodzie osobistym. Choć aplikacje pozwalające na okazywanie dokumentów na smartfonie są bardzo przydatne, warto przygotować się na każdą ewentualność – również na sytuację, kiedy Twój telefon się rozładuje lub pojawi się problem z połączeniem internetowym.

Apteczka podróżna to podstawa

Oczywiście nie chodzi o to, aby zabierać ze sobą wiele produktów medycznych czy leków. Ważne jest to, aby w apteczce podróżnej znalazły się leki przeciwbólowe, leki na problemy z trawieniem, plastry, bandaż i środki dezynfekujące, a także leki przeciwhistaminowe. Nie zapomnij o lekach, które przyjmujesz na co dzień. Upewnij się również, że masz ich wystarczająco dużo.

Duże znaczenie ma to, dokąd podróżujesz. Jeśli odwiedzasz ciepłe kraje, zabierz ze sobą kremy z filtrem UV, środki na oparzenia słoneczne, a także preparaty, które skutecznie odstraszą owady.

Uniwersalna odzież na każde warunki pogodowe

I w tym przypadku największe znaczenie ma to, dokąd wyjeżdżasz. Jeśli planujesz podróż w ciepłe kraje, zabierz ze sobą przewiewne ubrania z naturalnych materiałów. Jeżeli natomiast chcesz poświęcić większość czasu na zwiedzanie, w Twojej walizce nie może zabraknąć wygodnego obuwia i plecaka, w którym zmieścisz wszystkie przydatne drobiazgi.

Jednocześnie jednak postaraj się nie pakować zbyt wielu rzeczy. Ogromna walizka z pewnością nie sprawi, że Twoja podróż będzie bardziej komfortowa. Wręcz przeciwnie. Właśnie dlatego spakuj uniwersalne, wygodne ubrania, które zajmują niewiele miejsca. Podczas dłuższego urlopu możesz skorzystać z usług lokalnej pralni.

Sprzęt elektroniczny i adaptery

W trakcie wyjazdu za granicę z całą pewnością będzie towarzyszyć Ci aparat fotograficzny lub kamera. Pamiętaj o tym, aby zabezpieczyć sprzęt na czas transportu. Nie zapomnij również o ładowarkach. Upewnij się, że w Twoim hotelu nie będą potrzebne adaptery. Większość hotelu bez kłopotu udzieli Ci takiej informacji.

Jeśli jednak masz wątpliwości, spakuj do walizki odpowiedni adapter. Zajmie on niewiele miejsca, a Ty zyskasz pewność, ze Twój aparat nie będzie musiał leżeć rozładowany w hotelu przez większość wakacji.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym

Jedną z podstawowych kwestii, o których musisz pamiętać przed zagraniczną podróżą, jest dopasowane do Twoich potrzeb ubezpieczenie turystyczne. Tego typu ochrona zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa, dzięki któremu podróż sprawi Ci jeszcze większą radość. Co więcej, w trudnych sytuacjach będziesz mógł liczyć na profesjonalną pomoc. Upewnij się, co obejmuje wybrane przez Ciebie ubezpieczenie. Podstawowy wariant ubezpieczenia obejmuje koszty leczenia i pomoc Assistance. Jeśli więc nagle zachorujesz, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia i zakupu potrzebnych leków. W razie potrzeby uzyskasz także pomoc w kwestii zorganizowania transportu medycznego oraz zakwaterowania osoby towarzyszącej na czas hospitalizacji.

Przed zawarciem umowy możesz rozszerzyć zakres swojego ubezpieczenia o:

  • ubezpieczenie NNW,
  • ubezpieczenie OC w życiu prywatnym,
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego,
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego.

Sprawdź ofertę na stronie www.link4.pl i poznaj ofertę ubezpieczenia turystycznego, by w kilka minut poznać wysokość swojej składki. Możesz też zadzwonić pod numer 22 444 44 23 lub spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama