Nav
biedronka
BiedronkaWażna od jutra
rossmann
Rossmanndo końca 1 dzień
jula
Julado końca 11 dni
żabka
Żabkado końca 2 dni
pepco
Pepcodo końca 3 dni
castorama
Castoramado końca 2 dni
drogerie natura
Drogerie Naturado końca 16 dni
hildebrandt
HildebrandtWażna od jutra
neopunkt
NEOPUNKTdo końca 12 dni
home&you
home&youdo końca 7 dni
action
Actiondo końca 2 dni
dino
Dinodo końca 2 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 3 dni
hebe
Hebedo końca 10 dni
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności

Carrefour opuszcza polski rynek! Sieć zamierza sprzedać sklepy. Jest już nawet nabywca

Cała branża handlowa w Polsce jest w szoku! Serwis internetowy dlahandlu.pl poinformował, że Carrefour opuści nasz rynek po 25 latach działalności. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo klienci nie będą mogli zrobić zakupów w sklepach tej sieci. Dlaczego Carrefour zdecydował się wycofać? Kto przejmie placówki? Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w poniższym tekście. Przeczytaj!
Cover
adobe stock

Carrefour wycofuje się z Polski! Wiemy, kto prawdopodobnie kupi sklepy od sieci

Carrefour po 25 latach działalności zdecydował się wycofać z polskiego rynku, to zaskakująca decyzja, która dla wielu konsumentów jest kompletnie niezrozumiała. Serwis o tematyce branżowej dlahandlu.pl poinformował o tym, że sieć zamierza nie tylko opuścić nasz kraj, ale też Słowację i Tajwan, podobno w planach są również Włochy i Belgia, chociaż w przypadku tych dwóch państw jeszcze nic nie zostało przesądzone.

Kto zostanie nabywcą sklepów Carrefour w Polsce? Okazuje się, że może nim zostać spółka Mid Europa Partners, która wcześniej była właścicielem sieci małych sklepików osiedlowych Żabka. Obecnie jest jednym z udziałowców w Allegro oraz rumuńskiej sieci detalicznej Profi. Na ten moment wiadomo tylko, że Carrefour rozmawiał z Mid Europa Partners o sprzedaży sklepów w naszym kraju przynajmniej od kilku miesięcy. Więcej szczegółów na ten temat powinno pojawić się już niedługo.

Czym spowodowana jest decyzja o opuszczeniu polskiego rynku przez Carrefour?

Okazuje się, że Carrefour na przestrzeni kilku ostatnich lat stracił sporo klientów na rzecz innych konkurencyjnych sklepów. Przez to sprzedaż odnotowuje coraz większe spadki i w konsekwencji straty finansowe rosną. To wszystko sprawiło, że francuska sieć zdecydowała w końcu pozbyć się polskiego oddziału i poświęcić większą uwagę rynkom, na których jej sklepy mają bardzo dobrą pozycję i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród konsumentów.

Od kiedy sklepy Carrefour będą stopniowo zamykane? Na podanie jakichś konkretnych informacji w tej sprawie jest jeszcze za wcześnie, ponieważ cały proces sprzedaży placówek potrwa dość długo. Podobnie, jak było to w przypadku Tesco, zanim brytyjska sieć hipermarketów i supermarketów całkowicie opuściła Polskę minęło wiele miesięcy i dzięki temu klienci mogli się przyzwyczaić do dużych zmian. Jeżeli tylko dowiemy się czegoś więcej w tej sprawie od razu zaktualizujemy artykuł o nowe treści.

Carrefour - sklepy sieci nadal są czynne i gwarantują mnóstwo promocji!

Carrefour mimo planów opuszczenia polskiego rynku, nadal oferuje mnóstwo korzystnych akcji zniżkowych, największe rabaty występują przy podstawowych artykułach spożywczych, które ze względu na wysoką inflację znacząco podrożały. Wszystkie najnowsze gazetki promocyjne znajdziesz na naszej stronie Okazjum.pl! Sprawdź, przy jakich produktach występują największe okazje cenowe!

Przeczytaj także: 

TXM Textil Market zawiesił działalność. Strona internetowa sieci nie funkcjonuje, nie można też odwiedzać sklepów

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama