Polecane

Nav
polomarket
POLOmarketOstatni dzień promocji!
lidl
Lidldo końca 1 dzień
carrefour
Carrefourdo końca 11 dni
castorama
CastoramaOstatni dzień promocji!
black red white
Black Red Whitedo końca 8 dni
cersanit
Cersanitdo końca 39 dni
biedronka
Biedronkado końca 15 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 14 dni
agata
Agata do końca 5 dni
tesco hipermarket
Tesco Hipermarketdo końca 1 dzień
norauto
Norautodo końca 8 dni
biedronka
Biedronkado końca 1 dzień
media expert
Media Expertdo końca 1 dzień
Nav
Cover

Boże Ciało 2019 – które sklepy otwarte?

Boże Ciało wypada w tym roku 20 czerwca. Jest to święto kościelne, w którym mamy dzień wolny w pracy, a dodatkowo obowiązuje zakaz handlu. W Boże Ciało sklepy i centra handlowe będą nieczynne. Czy mimo wszystko uda nam się dokonać gdzieś zakupów?

Jeszcze przed 2007 rokiem spokojnie mogliśmy robić zakupy, nawet w święta kościelne, ponieważ nie obowiązywał je zakaz handlu.  Od tamtego czasu wiele się zmieniło i zostały wprowadzone kolejne ustawy ograniczające handel. W Boże Ciało na pewno nie zrobimy zakupów w centrach handlowych oraz w dużych dyskontach, takich jak Biedronka, Lidl czy Tesco. Gdzie się w takim razie udać na zakupy?

Jeśli zapomnieliśmy zrobić zakupy w środę, będziemy musieli liczyć na małe sklepy osiedlowe, które są zwolnione z zakazu handlu. W takich placówkach może pracować właściciel, jego rodzina oraz pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy zlecenia lub o dzieło. Żabka czy Freshmarket, jako sklep franczyzowy, również może być otwarty w Boże Ciało. O tym, czy dany sklep Żabki lub Freshmarketu będzie czynny, zależy od właściciela. Inną placówkę, otwartą w niedzielę i dni świąteczne są stacje benzynowe, które po wprowadzeniu ustawy o ograniczonym handlu, zaczęły powiększać swoją ofertę spożywczą.

Obserwuj nas
Zobacz także