Polecane

Nav
castorama
Castoramado końca 16 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 4 dni
lidl
Lidldo końca 2 dni
carrefour
Carrefourdo końca 4 dni
tesco hipermarket
Tesco Hipermarketdo końca 3 dni
jula
Julado końca 12 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 18 dni
media expert
Media Expertdo końca 16 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 3 dni
nexterio.pl
Nexterio.pldo końca 4 dni
norauto
Norautodo końca 40 dni
bonprix
BonPrixdo końca 165 dni
rtv euro agd
RTV EURO AGDdo końca 10 dni
Nav
Cover

BLIK w Biedronce już jest!

Zakupy w Biedronce właśnie wchodzą w nową erę. Wszystko za sprawą dostępnych od 17 września 2018 r. płatności BLIK. Jest to ogromny ukłon ze strony sklepu dla wszystkich bezgotówkowych klientów. Teraz idąc na zakupy musisz wziąć ze sobą jedynie smartfon. Zarówno portfel, jak i karta płatnicza może spokojnie zostać w domu. Na czym dokładnie polega ten rodzaj płatności i jakie są plusy?

 

Płatności BLIK to system płatności mobilnych. Powstał przy współpracy kilku polskich banków. Stanowi świetną alternatywę dla karty płatniczej, bo pełni praktycznie taką samą funkcję. Aplikacja mobilna naszego banku i naładowany telefon, to wszystko co jest potrzebne by dokonać płatności. Korzystając z aplikacji możemy wygenerować sześciocyfrowy kod, który działa tak samo jak karta. Wprowadzamy uzyskany kod do terminala w sklepie, lub odpowiedniego okienka w przypadku transakcji internetowych, a następnie zatwierdzamy całość w aplikacji w ten sam sposób w jaki się do niej logujemy. Brzmi prosto, prawda?

 

Niestety jeszcze nie wszystkie banki wprowadziły ten rodzaj płatności. Na chwilę obecną mogą z nich korzystać klienci dziewięciu banków. Są to: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, Orange Finanse, PKO Bank Polski (z Inteligo) oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Oprócz samych transakcji, blikiem możemy również wypłacać pieniądze z bankomatu. Dzięki temu, że różne banki uczestniczą w tym systemie, znalezienie bankomatu z którego możemy wypłacić pieniądze nie będzie trudne. Pamiętajmy jednak, że niektóre banki pobierają prowizje od takich opłat. Warto sprawdzić jakie warunki oferuje nasz bank.

 

Jeszcze jedną innowacją proponowaną przy okazji płatności Blikiem są przelewy na telefon. W praktyce oznacza to, że możemy komuś wysłać pieniądze nie znając jego numeru konta, wystarczy nam numer telefonu. Takie przelewy są bardzo szybkie i stanowią spore ułatwienie, gdy na przykład wychodzimy ze znajomymi na miasto i ktoś zapłaci za nas. Jednocześnie wszystkie transakcje są dobrze zabezpieczone.

 

Biedronka nie jest pierwszym sklepem, który zauważył potencjał płatności mobilnych. Wiele punktów usługowych, a nawet samych banków, chętnie nagradza użytkowników za korzystanie z tej formy płatności, na przykład poprzez oferowanie upustów za płatności Blikiem. Płatności mobilne są więc dobrym sposobem na ułatwienie sobie życia i jednocześnie oszczędzanie.

 

Stali klienci sieci Biedronka mogą zauważyć jeszcze inne zmiany zachodzące w tych sklepach. Na przykład modernizacji podlega wyposażenie punktów sprzedaży, a nawet sam układ sklepów. Wszystkie te zmiany mają na celu dotarcie do szerszego grona klientów i zachęcenie stałych bywalców do dalszych zakupów. Czas pokaże, czy takie decyzje marketingowe przyniosą oczekiwane rezultaty. Na pewno jednak skorzystają na nich młode osoby, które nie zawsze noszą ze sobą gotówkę, ale za to zawsze mają ze sobą telefon. A z czasem, może starsze pokolenie też przekona się do takiego rozwiązania. W końcu jeszcze parę lat temu płatności zbliżeniowe też były nowością.

Obserwuj nas