Polecane gazetkiWakacje 2018 - ofertyMajówka - promocje
S3 05.01 okazjum artykul narty 1200x900

Narty i snowboard – jaki sprzęt zakupić na zimowy wyjazd?

W Polsce właśnie na dobre rozpoczął się sezon zimowy. Dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości w czasie białego szaleństwa. Z kolei osoby, które jeszcze nigdy nie szusowały na stoku będą mogły spróbować swoich sił w jednym w górskich kurortów. Jak się zatem przygotować do pierwszego wyjazdu na narty lub snowboard? Co należy zakupić? W co się ubrać i na co zwracać uwagę przy wyborze pierwszego sprzętu?
 
Sprzęt na dobry początek

Nie ulega wątpliwości, że na górskich trasach zjazdowych z roku na rok przybywa miłośników zarówno nart jak i desek snowboardowych. Najistotniejszą sprawą dla osób dopiero zaczynających przygodę z tym sportem jest wybór odpowiedniego sprzętu. Ogólne zasady mówią, że należy go dobierać odpowiednio do swojej wagi oraz wzrostu, przy czym normy sugerują, że im dłuższa deska lub narta tym większe prędkości można osiągnąć na stoku. Laicy w tej dziedzinie powinni zatem kupić jak najkrótszą deskę. Inną bardzo istotną sprawą jest kwestia bezpieczeństwa, o które bezwzględnie należy zadbać. Nie powinno się wyruszać na stok bez kasku, gogli oraz kijków, które w razie niekontrolowanego zjazdu pomogą złapać równowagę lub się zatrzymać.

Ciepłe i oddychające ubranie to podstawa

Nie ulega wątpliwości, że w obecnych czasach praktycznie wszystko można wypożyczyć. O ile w przypadku nart czy deski snowboardowej nie ma z tym z reguły większego problemu, to znacznie przyjemniej jest korzystać z własnych butów narciarskich czy termoaktywnej odzieży, którą w przystępnych cenach można znaleźć w niejednym supermarkecie, o czym świadczy choćby gazetka Biedronka.

Najważniejszym elementem ubrania przeznaczonego do aktywności fizycznej w zimie jest przylegająca do ciała, oddychająca bielizna. Zapewnia ona naszemu ciału nie tylko odpowiedni komfort termiczny, ale równocześnie odprowadza na zewnątrz tkaniny gromadzący się na skórze pot, zapobiegając tym samym wychłodzeniu organizmu. Dobrym wyborem są także spodnie i kurtka z oddychającą membraną oraz ciepłe, nieprzemakalne rękawiczki i termoaktywna czapka. 

Przed wizytą w sklepie warto zapamiętać, że tylko właściwie dobrane odzież i sprzęt, niekoniecznie te z najwyższej półki, pozwolą w pełni cieszyć się z uprawiania sportu. Nie należy się także zrażać słabymi początkami, gdyż już samo przebywanie na świeżym i mroźnym powietrzu to wspaniały trening dla organizmu i relaks dla zmęczonej psychiki.
 

Obserwuj nas
Komentarze
Nasz Serwis korzysta z plików cookies, aby ułatwić Użytkownikom przeglądanie naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli Użytkownik nie ma zablokowanej opcji zapisywania tych plików, to zgadza się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Użytkownik może samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w regulaminie.