Polecane

Nav
castorama
Castoramado końca 11 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 6 dni
lidl
LidlWażna od jutra
carrefour
Carrefourdo końca 4 dni
jula
JulaOstatni dzień promocji!
intermarche super
Intermarche Superdo końca 5 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 13 dni
agata
Agata do końca 4 dni
norauto
Norautodo końca 14 dni
media expert
Media ExpertOstatni dzień promocji!
tesco hipermarket
Tesco HipermarketOstatni dzień promocji!
bonprix
BonPrixdo końca 160 dni
komfort łazienki
Komfort Łazienkido końca 25 dni
Nav
Cover

Karnawał w kolorze Blue- zamienniki Blue Curacao w marketach

Czym są likiery?

Definicja podaje, że likiery są to wysokoprocentowe napoje alkoholowe o słodkim smaku. Zawdzięczają go znaczącemu dodatkowi cukrów. Likiery są produkowane z owoców, ziół, przypraw korzennych i innych składników.

Na rynku możemy spotkać likiery o różnej zawartości alkoholu. Od likierów o ABV ponad 40% (np. Triple Sec), do słabszych likierów o ABV około 15%. Niektóre drinki wymagają zastosowania konkretnego rodzaju likieru o określonej mocy, jednaj imprezowe cocktaile można wykonywać na dowolnym likierze o wybranym smaku.

Najpopularniejszy likier na świecie?

Długo można byłoby zastanawiać się nad kwestią, któremu z likierów powinno przypaść to miano. Swojego rankingu nie opieram na żadnych danych statystycznych, czy badaniach opinii przeprowadzanych na wielkich grupach osób. Źródłem mojej opinii są wieloletnie obserwacje i analizy moich spostrzeżeń.
Każdy młody adept barmaństwa szukając likierów do swojego barku prawie zawsze swoje myśli kieruje w stronę niebieskiego likieru pomarańczowego- Blue Curacao.
Nie spotkałem również pubu, ani lokalu serwującego drinki bez tego likieru.  Stąd też w mojej opinii jest to najpopularniejszy likier na świecie.

 Czy droższe na pewno znaczy lepsze?

Stojąc przed sklepową półką musimy dokonać wyboru czy kupić likier droższy, ale o pewnej reputacji, czy ten tańszy, ryzykując jednak gorszą jakość. Na polskim rynku jest bardzo dużo różnych zamienników tego likieru, jednak jak do tej pory tylko jeden z wielu okazał się porównywalny do likierów produkowanych m.in. przez firmę Bols. Jest to likier Blue Curacao Dream produkowany przez firmę Toorank w charakterystycznych butelkach. Ma smak zbliżony do produktów dwukrotnie droższych, a stopień na pigmentowania barwy jest praktycznie taki sam jak w likierze firmy Bols.

Blue Curacao Dream znaleźć możemy m.in.  w sieci Real (w cenie 28.99 zł za butelkę 0,5 l) oraz Carrefour (w cenie 28,29 zł za butelkę 0,5 l). Dla porównania likier firmy Bols o tej samej pojemności kosztuje średnio  50-60 zł.
Na rynku spotkać możemy również likiery znacznie tańsze w cenie około 20 zł np. Juanita, jednak jakość tych likierów jest mierna, a w ustach utrzymuje się po nim długotrwały gorzki posmak.

Zabawa kolorem

Komponując drinki z Blue Curacao nie jesteśmy skazani na to, że przygotowywane przez nas napoje będą zdecydowanie niebieskie. Likier ten w połączeniu z innymi kolorami  oferuje bardzo ciekawą paletę możliwych do uzyskania barw- od różnych odcieni zieleni do intensywnych fioletów.

Inny efekt końcowy uzyskamy wykonując nasz cocktail w shakerze, gdzie ostateczna barwa będzie jednolita, a zgoła inny i bardzo ciekawy efekt uzyskamy tworząc bezpośrednio w szkle pływającą warstwę likieru, tzw.  float. Wtedy kolory będą zmieniać się bardzo płynnie, delikatnie przechodząc z jednego w drugi.

Klubowy drink w domowym zaciszu?

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na domówce wykonać bardzo popularne i smaczne drinki przy okazji zaskakując swoich znajomych. Jednym z takich drinków jest popularny Blue lagoon (Błękitna laguna).

Jego wykonanie zajmuje kilka minut, a efekty są bombowe i bardzo smaczne.

Skład:

40ml wódka
20 ml likier blue curacao
20 ml sok z cytryny
top up Sprite

Wykonanie:

Do shakera wlewamy wódkę, likier i sok z cytryny, uzupełniamy lodem i mocno wytrząsamy.
Całość przelewamy do wysokiej szklanki z lodem i dopełniamy napojem gazowanym typu Sprite/ 7Up. Szklankę ozdobić można plasterkiem cytryny i wisienką cocktailową, która będzie kontrastować z pięknym błękitnym kolorem drinka.

Enjoy!

Obserwuj nas
Zobacz także