Nav
intermarche super
Intermarche Superdo końca 6 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 5 dni
kaufland
Kauflanddo końca 6 dni
lidl
Lidldo końca 2 dni
wafelek
Wafelekdo końca 2 dni
delikatesy centrum
Delikatesy Centrumdo końca 3 dni
biedronka
Biedronkado końca 10 dni
auchan hipermarket
Auchan Hipermarketdo końca 6 dni
dino
Dinodo końca 5 dni
aldi
Aldido końca 2 dni
prim market
Prim Marketdo końca 6 dni
carrefour
Carrefourdo końca 2 dni
super-pharm
Super-Pharmdo końca 6 dni
rossmann
RossmannOstatni dzień promocji!
Nav
Reklama
Reklama
Reklama
Porównania

Jaki rodzaj słuchawek będzie dla Ciebie najlepszy?

Widok młodych osób ze słuchawkami na uszach pogrążonych w świecie muzyki już nikogo nie dziwi. Na rynku dostępnych jest wiele modeli słuchawek, jakie z nich wybrać żeby nasz słuch nie ucierpiał? Na wstępie należy podkreślić, że nie same słuchawki uszkadzają.
Cover

Widok młodych osób ze słuchawkami na uszach pogrążonych w świecie muzyki już nikogo nie dziwi. Na rynku dostępnych jest wiele modeli słuchawek, jakie z nich wybrać żeby nasz słuch nie ucierpiał? Na wstępie należy podkreślić, że nie same słuchawki uszkadzają. Uszkodzenia powstają w wyniku zbyt dużego natężenia dźwięku, który nie jest w żaden sposób rozpraszany. To wskazówka, że najbezpieczniejsze są słuchawki, które obejmują całe ucho swoją poduszeczką, a najmniej bezpiecznie są słuchawki dokanałowe. Te ostatnie nie są polecane przez lekarzy. Słuchawka jest wkładana bezpośrednio do kanału słuchowego, który jest drażniony przez ciało obce. Kanał jest całkowicie zatkany, powietrze nie ma szansy dostania się do środka. To powoduje namnażanie bakterii oraz wystawienie na bezpośrednie działanie dźwięku delikatnej błony bębenkowej.

sluchawki

W słuchawkach innych typów błona jest chroniona przez powietrze, które jako pierwsze spotyka się z dźwiękiem. Tej ochrony nie ma przy słuchawkach dokanałowych. Jeżeli zależy nam na małych słuchawkach wybierzmy te douszne, które są wkładane do małżowiny usznej i nie tłumią całkowicie dźwięków otoczenia. Powietrze ma szansę dostania się do wnętrza ucha i błona bębenkowa posiada naturalną ochronę. Najbardziej odpowiednie będą duże słuchawki lub po prostu głośniki, które wytwarzają najbardziej naturalne dla naszego ucha dźwięki. Pamiętajmy żeby zawsze robić przerwy podczas słuchania muzyki w słuchawkach - wyjmujmy je maksymalnie co dwie godziny, dajmy odpocząć naszym uszom. Nie słuchajmy także żadnych utworów w maksymalnej możliwej skali.

Obserwuj nas
Zobacz także:
Reklama