Catering dietetyczny z dostawą do domu to już nie tylko ekskluzywna usługa dla bogatych biznesmenów i rozpieszczonych celebrytów. Zdrowe pudełka stają się ogólnodostępne dla szerokiej rzeszy bardzo różnych odbiorców – począwszy od sportowców poprzez pracowników korporacji czy tzw. „freelancerów”, a tak naprawdę kończąc na wszystkich zapracowanych, którzy bardziej cenią czas dla siebie i bliskich niż spędzanie wieczorów przy tzw. „garach”.
Catering dietetyczny jest coraz tańszy
Catering dietetyczny zyskał w ostatnich latach tak wielu zwolenników, że w bardzo krótkim czasie zaczęły się pojawiać dziesiątki nowych firm cateringowych gotowych do zaspokojenia rosnącego popytu. Zażarta konkurencja pomiędzy firmami przejawia się w coraz bardziej wymyślnych jadłospisach, w coraz bardziej niekonwencjonalnych pomysłach marketingowych, ale przede wszystkim w cenach. Firmy, aby pozyskać nowych Klientów prześcigają się w promocjach i rabatach.
Czy to oznacza, że dieta pudełkowa jest tania i dla każdego? Niekoniecznie. Jednak tak jak nikt już nie utożsamia wizyty u kosmetyczki z luksusem i wysokim statusem społecznym, tak podobnie jest z osobami zamawiającymi catering pudełkowy. Coraz tańszy catering w coraz szybciej bogacącym się społeczeństwie jest coraz bardziej powszechny i nikogo już nie dziwi widok sąsiada idącego do pracy z torbą ze zdrowymi pudełkami.
Jak wybrać odpowiednią promocję?
W Polsce jest już ponad 400 firm cateringowych, które docierają do większości miast i miejscowości na terenie całego kraju. W samej Warszawie takich firm jest ponad 150. Konsumenci mają więc z czego wybierać. Często pojawiają się jednak pytania - którą firmę wybrać? U kogo zjem tanio i dobrze?
Wybierając dla siebie odpowiedni catering, Klient będzie musiał sam sobie odpowiedzieć na 3 podstawowe pytania. Po pierwsze dieta. Dostępnych jest prawie 30 różnych programów żywieniowych, a wśród nich diety dla sportowców, diety wegetariańskie i wegańskie, bezglutenowe, bez laktozy, dla kobiet w ciąży, dla mam karmiących, dla osób chorujących na cukrzycę i wiele innych. Po drugie cel. Klienci sami muszą określić czy catering jest im potrzebny aby zrzucić zbędne kilogramy pod okiem specjalisty (diety odchudzające i redukcyjne), aby oczyścić organizm z toksyn i metali ciężkich (diety typu detoks) czy aby po prostu zdrowo, smacznie i wygodnie odżywiać się na co dzień (diety standard). Całkowicie inna dieta powinna być dla diabetyków; inna dla sportowca przygotowującego się zawodów, inna dla świeżo upieczonej mamy, które chce wrócić do formy po ciąży, a jeszcze inna dla wegetarianina z nietolerancją laktozy i glutenu. Po trzecie jakość. Firmy cateringowe oferują dziennie zestawy dietetyczne składające się z 5 posiłków. Jak to możliwe, że za niektóre z nich zapłacimy ok. 40zł / dzień, a za inne z kolei ponad 100zł / dzień? Czy to oznacza, że ten kto sprzedaje drogo robi nas w przysłowiowego „konia”? Absolutnie nie. Przede wszystkim taka rozbieżność cen wynika z jakości używanych produktów. Te tańsze zestawy komponowane są zazwyczaj z prostych, niewyszukanych składników i ogólnodostępnych, gotowych półproduktów. Te droższe z kolei są zawsze przygotowywane od podstaw przez doświadczonych kucharzy, którzy dbają o to aby menu było niepowtarzalne, a używane produkty najwyższej jakości.
Wybierając droższe zestawy bardzo często dostajemy w pudełkach produkty własnego wyrobu (np. samodzielnie pieczonych chleb, robiony domowymi sposobami zakwas buraczany bez konserwantów), dobrej jakości produkty ekologiczne, produkty znane jako „superfoods”, produkty sezonowe czy produkty egzotyczne.
Co taki wybór oznacza dla Klientów w praktyce? Na pewno duży ból głowy przed podjęciem decyzji. Na szczęście powstaje coraz więcej porównywarek internetowych, które pomagają w wyborze cateringu dietetycznego poprzez agregowanie wszystkich ofert promocyjnych w jednym miejscu. Największą z nich jest platforma Cateromarket.pl, na której w zasięgu kilku kliknięć można wyszukać, porównać i kupić najlepiej dopasowaną (zarówno do potrzeb jak i naszego portfela) dietę pudełkową.