Polecane

Nav
castorama
Castoramado końca 2 dni
polomarket
POLOmarketdo końca 5 dni
lidl
LidlWażna za 4 dni
carrefour
Carrefourdo końca 2 dni
norauto
Norautodo końca 48 dni
jula
Julado końca 6 dni
tesco hipermarket
Tesco Hipermarketdo końca 2 dni
leroy merlin
Leroy Merlindo końca 5 dni
nexterio.pl
Nexterio.pldo końca 12 dni
intermarche super
Intermarche Superdo końca 2 dni
media expert
Media Expertdo końca 12 dni
rtv euro agd
RTV EURO AGDdo końca 5 dni
bonprix
BonPrixdo końca 173 dni
Nav
Cover

Czy warto prowadzić kalendarz wydatków?

Każdy kto ma pieniądze, wydaje je. Jedni mniej, drudzy bardziej, ale nie da się ukryć, że już w nastoletnim życiu zaczynają się wydatki, niekiedy spore. Jeśli zarabiamy dużo to może nie musimy aż tak bardzo kalkulować każdego zakupu, jednak jeśli musimy oszczędzać pieniądze i zarządzać nimi z dużą ostrożnością, dobrze jest prowadzić kalendarz wydatków.

W jakiej formie ma być taki kalendarz? Wszystko zależy od nas. Możemy skorzystać z różnych dostępnych aplikacji na telefon lub też postawić na tradycyjny sposób, czyli np. notes. Dobrze jest na początku miesiąca zaplanować sobie, ile możemy wydać, a ile chcielibyśmy zaoszczędzić. Każdy zakup powinniśmy notować i na bieżąco śledzić własne finanse. Taki kalendarz wydatków ma naprawdę dużo zalet. Przede wszystkim unikniemy niespodzianki, jaką jest wydanie wszystkich pieniędzy np. dwa tygodnie przed kolejną wypłatą.

Poza tym kalendarz uczy nas rozsądnych zakupów, kupowania wyłącznie tego, co faktycznie jest nam potrzebne. Lepiej zrezygnować z drugiej podobnej bluzki, ale móc za to odłożyć trochę pieniędzy na wakacje. Dzięki temu nie będziemy też mieli problemu, gdy nagle pod koniec miesiąca wypadnie nam jakiś nieoczekiwany wydatek, np. z racji zepsutego samochodu itp.

Kalendarz wydatków jest czymś z czym warto zapoznać się już w nastoletnich latach. Właśnie wtedy dostajemy kieszonkowe, zarabiamy w wakacje i wydaje nam się, że możemy do woli wydawać pieniądze. Nic bardziej mylnego, a taki kalendarz nauczy nas odpowiedzialności i będzie nam łatwiej w dorosłym życiu.

Obserwuj nas